3 C
Olsztyn
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
reklama

Katastrofa awionetki pod Olsztynem! Smutne informacje

OlsztynKatastrofa awionetki pod Olsztynem! Smutne informacje

W środę (14.02.2024), po godz. 14:00, doszło do dramatycznego wypadku lotniczego w Kaplitynach, w powiecie olsztyńskim. Awionetka, w której podróżowało dwóch mężczyzn, uległa katastrofie. Na miejscu zdarzenia interweniowało aż siedem zastępów ratunkowych, a jeden z poszkodowanych mężczyzn wymagał reanimacji przeprowadzonej przez ratowników.

reklama

Według wstępnych informacji w awionetce podróżowali dwaj mężczyźni, którzy zostali wydobyci z wraku przez służby ratunkowe. Niestety, jeden z nich był nieprzytomny, gdy przekazywano go w ręce zespołu ratownictwa medycznego. Drugi z poszkodowanych doznał wielu urazów i został przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim.

reklama

Przyczyny wypadku są obecnie badane przez odpowiednie służby. Specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem lotów będą analizować okoliczności, które doprowadziły do katastrofy, aby zrozumieć, co dokładnie spowodowało, że awionetka runęła na ziemię.

Awionetka spadła na pobliskie pole. Leciały nią dwie osoby i obie są poszkodowane. Rannych zabierze do szpitala zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu jest również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadzona jest resuscytacja jednej z poszkodowanych osób. Awionetka jest zabezpieczona pianą pod względem pożarowym” – przekazał starszy kapitan Kamil Kulas z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie.

reklama

Aktualizacja, godz. 15:30

Najnowsze informacje w związku z wypadkiem lotniczym w Kaplitynach przynoszą tragiczne wieści. Zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon na miejscu mężczyzny w wieku około 50-60 lat. Drugi z poszkodowanych, mimo doznanych urazów, był przytomny i został niezwłocznie przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną opiekę medyczną.

Działania służb pożarniczych na miejscu wypadku koncentrowały się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparciu ekip ratunkowych w prowadzeniu reanimacji kardiopulmonarnej (RKO) i innych działań ratunkowych. Trudna sytuacja na miejscu wypadku wymagała skoordynowanej pracy różnych służb, aby zapewnić jak najlepszą pomoc poszkodowanym.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia