9 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Przebudowa, która zmieni oblicze Olsztyna? Rusza modernizacja kluczowego skrzyżowania

OlsztynPrzebudowa, która zmieni oblicze Olsztyna? Rusza modernizacja kluczowego skrzyżowania

Władze Olsztyna podpisały umowę na przebudowę kluczowego skrzyżowania w mieście. Inwestycja łączy się też z koniecznością wybudowania drogi dojazdowej do nowych bloków, które powstają w ramach projektu Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

reklama

Kierowcy oraz mieszkańcy Olsztyna mogą się spodziewać znacznej poprawy bezpieczeństwa i wygody przemieszczania się w obrębie skrzyżowania ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej. Istniejące tam skrzyżowanie zostanie przebudowane w rondo.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, podkreślił korzyści płynące z realizacji projektu i zwrócił uwagę na to, że inwestycja obejmuje przebudowę infrastruktury technicznej oraz budowę infrastruktury rowerowej. Jest to ważna informacja także dla wszystkich miłośników dwuśladów. Łączna długość nowych oraz przebudowanych dróg wyniesie 646 metrów, z czego droga dojazdowa do bloków OTBS będzie miała 386 metrów, ulica Zientary-Malewskiej zostanie przebudowana na długości 210 metrów, a ulica Poprzeczna – 50 metrów.

reklama

Daniel Rusinek, pełnomocnik zarządu firmy Strabag Sp. z o.o., która realizuje zadanie, zagwarantował najlepszą jakość wykonania inwestycji. Poinformował również, że firma zakontraktowała materiały, a wkrótce przedstawi zmiany w organizacji ruchu, które będą niezbędne podczas trwania prac. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi niemal 11,7 mln złotych, przy czym połowa kwoty pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie projektu przewidziane jest do końca maja 2025 roku.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
13 lutego 2024 19:09

Tam jest wiadukt potrzebny, do Lubelskiej, wtedy, może, to kółeczko miałoby sens

Arbuz
13 lutego 2024 14:07

“Kluczowe” skrzyżowanie 😀

Polecane
Ogłoszenia