10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Czy w Olsztynie rozpocznie się budowa długo oczekiwanego ronda za 13 mln zł

OlsztynCzy w Olsztynie rozpocznie się budowa długo oczekiwanego ronda za 13 mln...

Władze Olsztyna ogłosiły kluczowe decyzje dotyczące długo oczekiwanej budowy nowego ronda w mieście. To strategiczna inwestycja, mająca zapewnić bezpieczeństwo i płynność ruchu na skrzyżowaniu ulic Zientary -Malewskiej i Poprzecznej, które do tej pory charakteryzowało się ograniczoną widocznością i skomplikowaną geometrią.

reklama

Miejsce to, uznawane za jedno z bardziej ryzykownych w Olsztynie, zostanie przekształcone w nowoczesne rondo. Władze miasta, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, postanowiły wystąpić o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ich wniosek z 2023 roku zyskał akceptację, co umożliwiło przystąpienie do realizacji projektu o wartości przekraczającej 13 milionów złotych, z ponad 6,5 miliona złotych dofinansowania.

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tej inwestycji już w kwietniu, jednak nie obyło się bez komplikacji. Jedna z firm startujących w przetargu zaskarżyła jego specyfikację, co spowodowało długotrwałe procedury w Krajowej Izbie Odwoławczej w Warszawie. Ostatecznie, po przyznaniu racji skarżącej firmie, miasto podjęło decyzję o nieodwoływaniu się od wyroku i przyznaniu firmie skarżącej wykonania tego projektu.

reklama

Jak informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, umowa z wykonawcą może zostać podpisana już w lutym. Po upływie 14 dni od jej uprawomocnienia prace powinny rozpocząć się najpóźniej w marcu.

Ta inwestycja jest nie tylko odpowiedzią na potrzeby bezpieczeństwa mieszkańców, ale również kluczowym elementem poprawy infrastruktury drogowej w mieście.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Łukasz
8 stycznia 2024 15:20

Kluczowy to byłby jakiś wiadukt nad torami do lubelskiej…..

Łegajny
8 stycznia 2024 13:07

Co w rondzie kosztuje tyle milionów?

Polecane
Ogłoszenia