29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

W Olsztynie powstanie magiczny park przy Łynostradzie?

OlsztynW Olsztynie powstanie magiczny park przy Łynostradzie?

Projekt, który ma na celu przemienienie terenów przy Łynostradzie, na osiedlu Podgrodzie, w bajkową przestrzeń rekreacyjną, zdobył już niezbędne poparcie społeczne. Inicjatorzy, z sukcesem zdobyli wymagane 50 głosów i złożyli już wniosek do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO).

reklama

Projekt, zatytułowany „Park przy Łynostradzie – alejki i zielone tereny rekreacyjne nad rzeką w rejonie Korczaka-Mleczna”, zakłada stworzenie infrastruktury parkowej, która harmonijnie wpisze się w naturalny krajobraz przy Łynostradzie. Planowane prace obejmują między innymi budowę alejek pieszych z innowacyjnym oświetleniem, ustawienie ławek, leżaków i wiaty wypoczynkowej, a także uporządkowanie zieleni przy maksymalnym zachowaniu istniejącej roślinności.

Projekt zawiera: przygotowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego, budowa alejek pieszych o łącznej długości do około 500 metrów, instalacja oświetlenia, ustawienie elementów małej architektury oraz prace związane z zielenią. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na milion złotych.

reklama

Głosowanie nad projektami do OBO 2025 rozpocznie się 29 maja i potrwa do 23 czerwca, a zwycięskie inicjatywy zostaną ogłoszone 11 lipca. Projekty, które zdobędą największe poparcie mieszkańców, zostaną sfinansowane z budżetu miasta na rok 2025.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lokalny chłopak
13 lutego 2024 11:39

Idąc od wysokiej bramy i przechodząc pod mostami kolejowymi i wchodząc w las miejski i kierując się brzegiem Łyny w kierunku mostu Smętka to w sezonie letnim ten odcinek lynostrady mimo że są ławki i kosze na śmieci to jest ten odcinek zaśmiecamy przez bydło nie ludzi zero poszanowania dla lasu dla zieleni ale oczywiście służby nic nie robią sobie z tego bo po co …lepiej niech syf będzie w lesie to samo będzie i tutaj jak wybudują pozdrawiam 😉

Kacza
13 lutego 2024 15:07

Bardzo dobry pomysł. Już dawno miasto powinno tam uporządkować teren i udostępnić go mieszkańcom. Brawo. Trzymam kciuki i na pewno oddam głos.

Polecane