7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Miejskie pieniądze czekają na twoje pomysły – rusza budżet obywatelski w Olsztynie

OlsztynMiejskie pieniądze czekają na twoje pomysły – rusza budżet obywatelski w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 16 lutego 2024 roku trwa przyjmowanie wniosków, które zadecydują o inwestycjach i wydarzeniach finansowanych z budżetu miasta. W tym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania aż 7,5 miliona złotych. W ramach tej kwoty 2,2 miliona złotych przeznaczono na inicjatywy o zasięgu ogólnomiejskim, podczas gdy 5,3 miliona złotych wpłynie na poprawę jakości życia na osiedlach.

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podkreślił znaczenie Budżetu Obywatelskiego jako źródła pomysłów płynących wprost od mieszkańców. Inicjatywa udowadnia także, że ważny jest każdy głos w decydowaniu o wspólnej przestrzeni miejskiej.

Mieszkańcy, którzy już teraz mają konkretne plany na usprawnienia w ich dzielnicach, mogą liczyć na pomoc w formalnym złożeniu wniosku. Beata Kardynał-Stawicka, koordynatorka Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, zachęca wszystkich do korzystania z tej inicjatywy: „Zapraszamy wszystkich, zarówno tych którzy mają pomysł jak wydać pieniądze z miejskiej kasy, jak i tych którzy chcieliby czegoś dobrego dla miasta, ale jeszcze nie mają konkretów. Pomożemy w doprecyzowaniu konkretów i napisaniu wniosków”.

reklama

Konsultacje są cenną okazją do wyrażenia swoich opinii i zrealizowania marzeń o lepszym Olsztynie. Daty oraz godziny pracy punktów konsultacyjnych dostępne są na oficjalnej stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słabo
13 stycznia 2024 15:20

Remont chodnika? Wycieczka dla czirliderek czy prywatne urodziny? Jaki bezuzyteczny pomysl wygra w tym roku (remonty chodnikow to przypominam zadanie miasta a nie spychologia na OBO).

Polecane
Ogłoszenia