27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Młodzież na start. Pierwszy regionalny konkurs wiedzy o samorządzie już czeka na uczestników!

OlsztynMłodzież na start. Pierwszy regionalny konkurs wiedzy o samorządzie już czeka na...

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił nabór do pierwszej edycji Warmińsko-Mazurskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Zgłoszenia do rywalizacji przyjmowane są do 14 lutego 2024 roku.

reklama

Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat mieszkającej bądź uczącej się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Udział niepełnoletnich uczniów wymaga pisemnej zgody opiekunów w specjalnym oświadczeniu.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego i Unii Europejskiej oraz promowanie aktywnego obywatelstwa wśród młodzieży. Organizatorzy kładą także nacisk na rozwój postaw proekologicznych i budowanie więzi z regionem. Kandydaci do konkursu muszą przygotować pracę w formie eseju i prezentacji multimedialnej dotyczącą jednego z pięciu wybranych tematów:

reklama

1) Równouprawnienie w samorządzie. Czy kobiety mają takie same szanse na odgrywanie istotnych ról w działalności samorządowej jak mężczyźni?
2) Social media jako narzędzie do zwiększania aktywności obywatelskiej i partycypacji społecznej.
3) Fundusze Europejskie w Twoim regionie i ich rola w rozwoju lokalnych społeczności.
4) Ochrona środowiska i zmiany klimatu jako wyzwanie dla samorządów.
5) Edukacja obywatelska i edukacja na rzecz praw człowieka jako wyzwanie dla współczesnej szkoły i samorządu

Prace wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego. Dla zwycięzców przewidziano udział w IX Europejskim Kongresie Samorządów, który odbędzie się w pierwszych dniach marca 2024 roku w Mikołajkach. Wszystkie niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
10 lutego 2024 13:48

To raczej nierząd niż samorząd w uzurpacji rudej bandy. Poznajcie prawdę bez kłamstwa i cenzury. WIELKI PROTEST WOLNYCH POLAKÓW W OBRONIE TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. Relacja tylko w TV republika W łże mediach cisza..

Polecane