29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Starosta olsztyński umacnia więzi z dawnymi mieszkańcami regionu

OlsztynStarosta olsztyński umacnia więzi z dawnymi mieszkańcami regionu

W miasteczku Hagen w Niemczech 13 stycznia odbyło się spotkanie starosty olsztyńskiego z członkami Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Powiatu Olsztyńskiego. Była to okazja do wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń pomiędzy dawnymi i obecnymi mieszkańcami regionu oraz do dyskusji na temat przyszłych projektów.

reklama

Andreas Galenski, gospodarz wydarzenia, entuzjastycznie powitał delegację z Polski. Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami, a także rozmawiali o planach, które mogą pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój edukacji i kultury w powiecie olsztyńskim. Jednym z nich był projekt wsparcia szkoły w Głotowie, który uznano za priorytetowy w kontekście rozwoju edukacyjnego regionu.

Starosta Andrzej Abako akcentował konieczność inwestowania w edukację i zauważył, że współpraca z byłymi mieszkańcami może znacznie przyczynić się do znaczącego postępu w powiecie olsztyńskim. Ważnym tematem rozmów była także rewitalizacja kapliczek warmińskich. Podkreślano, iż renowacja tych obiektów ma nie tylko wymiar estetyczny, lecz także historyczny i społeczny.

reklama

Spotkanie uświetnili niemieccy goście honorowi: Christina Möller, burmistrz gminy Hagen a.T.W., oraz jej poprzednik Dieter Eickholt, pełnomocnik do spraw partnerstw powiatu niemieckiego Karl-Heinz Finkemeyer oraz Georg Schirmbeck, przewodniczący Niemieckiej Rady Leśnictwa. Obecność tych osób świadczyła o silnym zaangażowaniu w rozwijanie współdziałania pomiędzy regionami.

Spotkanie w Hagen okazało się istotnym krokiem ku budowaniu trwałych mostów pomiędzy Polską a Niemcami, a także między mieszkańcami obu krajów, co może zaowocować w przyszłości ścisłą i korzystną dla obu stron współpracą.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane