21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Donald Tusk z wizytą w Morągu. Rusza nowa kampania wyborcza

OlsztynDonald Tusk z wizytą w Morągu. Rusza nowa kampania wyborcza

Morąg, miasto, które zakończyło zwycięską kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej do parlamentu w 2023 roku, ponownie staje się kluczowym punktem na politycznej mapie Polski. Tym razem Donald Tusk, były premier i lider PO, zapowiada swoją wizytę w ramach rozpoczynającej się kampanii wyborczej do samorządu. Jak podkreśla Jacek Protas z PO, wizyta Tuska w Morągu ma symbolizować kontynuację dialogu z mieszkańcami i otwarcie nowego rozdziału w polityce lokalnej.

reklama

Zaplanowane na 11 lutego spotkanie otwarte z mieszkańcami ma się odbyć o godzinie 16:00 w hali przy Szkole Podstawowej nr 1 na ulicy Mickiewicza 25, gdzie oczekuje się nawet do 1500 uczestników. Ten symboliczny gest ma nie tylko umocnić relacje Tuska z wyborcami, ale także podkreślić znaczenie samorządności, decentralizacji i roli samorządu w nowoczesnym państwie.

W swoim wystąpieniu Donald Tusk prawdopodobnie skupi się na obietnicach wzmacniania samorządności i przedstawi wizję dalszych działań Platformy Obywatelskiej w kontekście lokalnej polityki. Wizyta ta jest postrzegana jako kluczowy moment dla PO, mający zainicjować kampanię wyborczą skierowaną na umacnianie demokracji lokalnej i podkreślenie znaczenia bezpośredniego dialogu z mieszkańcami w kształtowaniu przyszłości samorządów w Polsce.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sołowiej
6 lutego 2024 19:30

Rudy nawet pasuje do Morąga. Miasto na skraju upadku, nawet nie jest siedzibą powiatu. Upada jace firmy, sklepy itp. Dobrze ktoś wybrał.

Nielapie
7 lutego 2024 10:20

Dlaczego nie publikujcie aktualnych zdjęć tego pana tylko zawsze przedstawiacie go jako młodzieniaszka, przecież to już stary dziad.Pachnie to trochę kultem jednostki.

Polecane