11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Od lokalnej polityki do wicewojewódzkich biur. Szauer i Szczypiński awansują

OlsztynOd lokalnej polityki do wicewojewódzkich biur. Szauer i Szczypiński awansują

W ostatnich dniach doszło do istotnych zmian na politycznej scenie Warmii i Mazur. Premier Donald Tusk dokonał ważnych nominacji, powołując Mateusza Szauera oraz Zbigniewa Szczypińskiego na stanowiska pierwszego i drugiego wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się podczas brefingu prasowego, gdzie Wojewoda Radosław Król osobiście przekazał dokumenty nowo mianowanym.

reklama

Mateusz Szauer, mieszkaniec Lubawy i członek Platformy Obywatelskiej, został mianowany na stanowisko pierwszego wicewojewody. Jego kariera zawodowa przez ostatnie siedemnaście lat związana była ze Starostwem Powiatowym w Iławie. Przed objęciem nowej roli pełnił funkcję dyrektora wydziału ochrony środowiska i rolnictwa oraz pracował jako geolog powiatowy.

Drugi z nominowanych, Zbigniew Szczypiński, jest postacią znaną na lewicowym skrzydle polskiej polityki. Jego awans na wicewojewodę to efekt wieloletniej pracy w Biurze Poselskim Marcina Kulaska z Nowej Lewicy. Szczypiński, będący także radnym Rady Powiatu Olsztyńskiego i mieszkańcem Kobułt, został wybrany na to stanowisko przez władze Nowej Lewicy.

reklama

źródło: UW, fot. UW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
14 stycznia 2024 23:30

Prawda i fakty znowu niewygodne ???

Paul Mark
14 stycznia 2024 23:24

Apeluję do sędziów o nie niszczenie naszej Ojczyzny. Ostatnie bulwersujące doniesienia w związku z konfliktem stanowisk Tuska i Bodnara który mówi że to premier nakazał Bodnarowi usunąć prokuratora krajowego pracującego tam od 2010 roku ,a prawdomówny jak wiemy totalnie Tusk stanowczo zaprzeczył. Widać że prawo sprawiedliwość i konstytucja już nie obowiązują. Mamy za ro działanie przestępcze nie mające nic wspólnego z demokracją. Obecny reżim spacyfikował siła niezależne media TV radio sądy i wiele innych instytucji nawet prezydenta. Więźniowe polityczni to już norma. Wyrzucanie i prześladowania .ludzi za poglądy. Codzienne łamanie prawa to również szokująca praktyka brutalnej bandy przestępców zwanej obecnie… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia