27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na jeziorze Śniardwy. Strażacy ratowali wędkarzy

OlsztynDramatyczne wydarzenia rozegrały się na jeziorze Śniardwy. Strażacy ratowali wędkarzy

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na jeziorze Śniardwy w miejscowości Dziubiele, , gdzie dwóch wędkarzy znalazło się w niebezpiecznej sytuacji po tym, jak lód, po którym się poruszali, zaczął pękać. Mimo ostrzeżeń dotyczących roztopów mężczyźni zdecydowali się na wejście na taflę jeziora, by łowić ryby. Gdy około 200 metrów od brzegu zauważyli, że lód traci stabilność, niezwłocznie zaalarmowali służby ratunkowe.

reklama

Na miejsce przybyli strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Piszu. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji, wykorzystując specjalistyczny sprzęt w postaci sań lodowych, udało się bezpiecznie ewakuować wędkarzy z lodowej pułapki. Mł. bryg. Grzegorz Różański, rzecznik warmińsko-mazurskiego komendanta PSP, podkreślił, że akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem tuż przed katastrofą.

Na szczęście, dzięki profesjonalizmowi strażaków, obaj mężczyźni wyszli z tej sytuacji bez szwanku. Po raz kolejny służby apelują do mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie wchodzenia na zamarznięte akweny, przypominając, że lód, nawet jeśli wydaje się stabilny, może być zdradliwy i niebezpieczny.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane