1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Nowa droga w Jarotach ułatwi życie mieszkańcom

OlsztynNowa droga w Jarotach ułatwi życie mieszkańcom

W Jarotach (w gminie Stawiguda) trwają intensywne działania związane z infrastrukturą drogową. Koncentrują się one na zachodniej części przy ul. Bartąskiej, gdzie powstaje nowy trakt komunikacyjny, zapewniającego dostęp do rozwijających się osiedli. Prace te obejmują m.in. rozbudowę ul. Bukowskiego w kierunku zachodnim.

reklama

Nowa ul. Zachodnia

Prace budowlane, które obecnie mają miejsce w Jarotach, dotyczą przede wszystkim rozszerzenia ul. Bukowskiego. Początkowo znajdowała się tu skrzyżowanie z ul. Bartąską, a teraz planuje się jej wydłużenie na zachód. Przed przystąpieniem do prac mieszkańcy otaczających osiedli musieli pokonywać betonowe płyty, ale teraz ul. Zachodnia zostanie wyposażona w profesjonalnie wykonaną nawierzchnię.

Dalsze inwestycje drogowe

Nie jest to jedyna inwestycja drogowa, która jest realizowana w okolicy ul. Bartąskiej przez gminę Stawiguda. Aktualnie przeprowadzane są także prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu, które już od dłuższego czasu były problemem dla kierowców próbujących wjechać na ul. Bartąską z ul. Złotej i ul. Stawigudzkiej.

reklama

Ewolucja Jarot

Współczesne Jaroty to praktycznie osiedle, które pod koniec XX wieku zostało wcielone do administracyjnych granic Olsztyna. Obecnie, ta miejscowość w gminie Stawiguda zdominowana jest przez budynki wielorodzinne, co oznacza utratę dawnego charakteru rolniczego. Wzrost liczby nowych osiedli skutkuje dynamicznym wzrostem populacji i co za tym idzie, ruchu drogowego. W latach 2000-2016 liczba mieszkańców tej osady wzrosła o 4788% – z 27 do 1320 osób, a statystyki z poprzedniego roku pokazują, że populacja wynosiła już 2451 osób.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kamil
29 maja 2023 10:53

Bardzo dobre zdjęcie ilustracyjne. Na pierwszym planie nowa droga budowana przez Stawigudę, a na drugim miejskie, polne drogi: Okęckiej-Bromkowej, Srebrna, Swianiewicza, Bratkowa i całkiem nieprzejezdna Friszke.

awda
27 maja 2023 23:50

nooo, a jaka mapa ….

Polecane
Ogłoszenia