15 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Rondo na granicy Olsztyna i Stawigudy już otwarte

OlsztynRondo na granicy Olsztyna i Stawigudy już otwarte

Kierowcy powinni być zadowoleni: drogowcy właśnie otworzyli rondo w ciągu ulicy Bartąskiej, na skrzyżowaniu ulic Bukowskiego i Zachodniej, na styku Olsztyna i gminy Stawiguda.

reklama

Kierowcy stali w korkach

Okolica często była zakorkowana, szczególnie dawało się to we znaki kierowcom, poruszającym się w popołudniowych godzinach szczytu ulicą Bukowskiego. Wszystko przez to, że ulica Bukowskiego jest podporządkowana w stosunku do ulicy Bartąskiej.

– W ten sposób na ulicy Bukowskiego tworzą się ogromne korki. To wąskie gardło drogowe – powiedział „Gazecie Wyborczej” mieszkaniec Zacisza, pan Janusz.

reklama

Ulica Bartąska z kolei była blokowana od strony Jarot, zwłaszcza gdy ktoś chciał z niej skręcić w lewo w ulicę Bukowskiego – tutaj musiał przepuścić samochody jadące od strony Bartąga.

Nowe rondo ma rozładować korki

Teraz w miejscu skrzyżowania ulic Bartąskiej, Bukowskiego oraz Zachodniej powstało rondo. Prace zakończono w czwartek, między innymi malowaniem poziomego oznakowania.

Rondo będzie rozbudowywane?

Nowe rondo powstało na styku dróg, które mają trzech administratorów: miasto Olsztyn, powiat oraz gminę Stawiguda. Dzięki trójstronnemu porozumieniu udało się zrealizować tę inwestycję.

reklama

– Wysepka ma zostać wyniesiona i wykonana z asfaltu – zapowiedział wójt gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz, który uważa, że w przyszłości rondo powinno być rozbudowane.

– Konieczne to będzie w związku z rozwijającymi się osiedlami w sąsiedztwie. Trzeba o tym myśleć także w związku z planowaną rozbudową ulicy Zachodniej i przedłużeniem ulicy Bukowskiego, która ma połączyć się z aleją Warszawską. Z naszej strony wiąże się to z zamiarami doprowadzenia ulicy Zachodniej do Łyny, wybudowania przeprawy przez rzekę – zaznaczył wójt Stawigudy.

Taka inwestycja będzie kosztować kilka milionów złotych.

– Rozbudowa ronda powinna zostać zrealizowana w ramach współpracy naszej gminy, samorządu Olsztyna i powiatu – powiedział wójt Kontraktowicz.

We wrześniu otworzono rondo przy Zaciszu

To kolejne otwarte w ostatnim czasie rondo. Pod koniec września z inicjatywy władz Stawigudy i w znacznej mierze za pieniądze gminy Stawiguda powstało rondo na skrzyżowaniu ulic Bartąskiej, Złotej oraz Stawigudzkiej. Tutaj również kierowcy wyjeżdżający z położonych w pobliżu osiedli mieli problem z płynnym włączeniem się do ruchu.

– Jest to niezwykle ważna inwestycja, która służy nie tylko powiatowi olsztyńskiemu, nie tylko gminie Stawiguda, ale także mieszkańcom pobliskiego Olsztyna – mówił wójt Kontraktowicz.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anna
24 października 2023 08:34

A ulica dojazdowa nadal zamknięta ,choć wydaje się zakończona A ludzie psują samochody i jeżdżą po dziurach.Masakra!

Olsztyniak
23 października 2023 14:18

To nie jest rondo. Ktoś farbą na skrzyżowaniu narysował kółko.

Polecane
Ogłoszenia