4 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Pionierski zabieg w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

OlsztynPionierski zabieg w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie miał miejsce pionierski zabieg. Pod kierownictwem dr. n. med. Grzegorza Wasilewskiego, zespoły radiologów zabiegowych, chirurgów dziecięcych oraz anestezjologów przeprowadziły pierwszą w regionie Warmii i Mazur operację endowaskularnego zaopatrzenia żylaków jądra u dziecka. Ten nowatorski zabieg otwiera nowe możliwości w leczeniu pacjentów cierpiących na tę prowadzącą do niepłodności chorobę.

reklama

Embolizacja żylaków powrózka nasiennego wpisuje się w ofertę leczniczą Pracowni Badań Naczyniowych w Szpitalu Dziecięcym. “Zabieg polega na wewnątrznaczyniowym zamknięciu poszerzonych żył odprowadzających krew z jądra. Chłopcy chorujący na żylaki jądra skarżą się często na dolegliwości bólowe, szczególnie po wysiłku.” – wyjaśnia dr Wasilewski, koordynator pracowni. Dzięki temu możliwe jest zniesienie dyskomfortu pacjenta oraz zapobieganie niepłodności w przyszłości. Zabieg stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod chirurgicznych, które wiążą się z większym ryzykiem powikłań, takich jak obrzęk czy wodniak jąder.

Nowoczesna metoda endowaskularna ma szereg zalet. Przede wszystkim jest procedurą jednodniową, często nie wymagającą znieczulenia ogólnego. Wykonuje się ją przez niewielkie, 3-milimetrowe nacięcie, co znacząco skraca czas rekonwalescencji i minimalizuje ryzyko powikłań. “Zabieg jest bezpieczny, trwa od pół godziny do godziny, a pacjent tego samego dnia może wrócić do domu” – podkreśla dr Wasilewski. Pracownia Badań Naczyniowych jest przygotowana, aby leczyć nową metodą pacjentów z całej Polski.

reklama

źródło: Szpital Dziecięcy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia