fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Szpital Dziecięcy: nowatorska operacja rekonstrukcji żuchwy

OlsztynSzpital Dziecięcy: nowatorska operacja rekonstrukcji żuchwy
Operacja trwała dziewięć godzin.

Szóstego listopada zespół lekarzy pod kierunkiem dra Krzysztofa Dowgierda wykonał pierwszą w regionie operację rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi.

reklama

Operowana była 14-letnia dziewczynka, która utraciła połowę żuchwy wskutek choroby nowotworowej.  Operacja polegała na pobraniu fragmentu kości z nogi pacjentki wraz z naczyniami krwionośnymi, który następnie został wszczepiony w ubytek żuchwy.

Była to pierwsza tego typu operacja w naszym regionie. Dotąd wykonywano rekonstrukcje jedynie mniejszych ubytków bez mikrozespoleń naczyniowych. Operacja trwała dziewięć  godzin.

reklama

– Ten rodzaj zabiegów rozpocznie nowy etap rozwoju chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym i całym województwie – mówi dr Krzysztof Dowgierd, koordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. –  Pozwoli to wielu pacjentom na pełny powrót do zdrowia.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpitala Dziecięcy w Olsztynie może poszczycić się ponadregionalnym ośrodkiem chirurgii szczękowo-twarzowej, rekonstrukcyjnej i estetycznej dla dzieci. Co roku leczy się w nim ok. 500 dzieci z województwa i spoza niego.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?