20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Twoje doświadczenie ma znaczenie. Zostań członkiem Rady Seniorów w Olsztynie

OlsztynTwoje doświadczenie ma znaczenie. Zostań członkiem Rady Seniorów w Olsztynie

Miasto Olsztyn rozpoczęło poszukiwania nowych członków do Rady Olsztyńskich Seniorów – organu doradczego współpracującego z prezydentem w zakresie spraw dotyczących starszych mieszkańców. Kandydatury można zgłaszać do 16 lutego.

reklama

To właśnie seniorzy posiadają najlepszą wiedzę na temat potrzeb oraz wyzwań, z jakimi mierzy się ich środowisko. Dlatego też Urząd Miasta Olsztyna zwraca się bezpośrednio do ludzi starszych i zachęca ich do wzięcia udziału w pracach Rady. Doświadczenie i głos starszych mieszkańców mogą skuteczniej przyczynić się do tworzenia polityki miasta przyjaznego seniorom i odpowiadać na codzienne potrzeby.

– Rada reprezentuje środowisko osób starszych, współpracując w zakresie integracji, aktywizacji i edukacji seniorów – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Współpracuje także w zakresie wykluczenia społecznego osób starszych, przełamywania stereotypów na temat seniorów i starości oraz budowania ich autorytetu, a także poprawy warunków ich życia – dodał prezydent.

reklama

Rada Olsztyńskich Seniorów jest wybierana spośród osób nominowanych przez przedstawicieli instytucji działających na rzecz osób starszych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku. Prawo zgłoszenia kandydatury do Rady przysługuje również grupie co najmniej 20 seniorów posiadających bierne prawo wyborcze.

Kandydatem może być osoba, która zamieszkuje obszar Olsztyna i przekroczyła 60. rok życia. Rada składa się z 25 osób, a jej kadencja trwa 2 lata. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń oraz wymagane dokumenty dostępne są na stronie internetowej.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane