19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńskie Dni Seniora: bogaty program kulturalnych wydarzeń dla osób 60+

OlsztynOlsztyńskie Dni Seniora: bogaty program kulturalnych wydarzeń dla osób 60+

Olsztyn już niebawem będzie świętował Dni Seniora, podczas których zaplanowano różne wydarzenia przeznaczone dla osób powyżej 60. roku życia. Seniorzy w drugiej połowie listopada będą mogli uczestniczyć w różnych aktywnościach o charakterze kulturalnym, zdrowotnym i edukacyjnym.

reklama

Inicjatywę tę współorganizują Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Rada Olsztyńskich Seniorów oraz samorząd miasta. Akcja ma na celu zaoferowanie atrakcyjnych form spędzania czasu oraz możliwość zdobycia nowych umiejętności.

Aleksandra Dobies z MBP podkreśla, że w programie znajdą się rozmowy na tematy związane z kulturą, zdrowiem, pasjami, z zagadnieniami prawnymi i nowoczesnymi technologiami. Seniorzy będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi twórcami oraz uczestniczyć w autorskich wieczorach i warsztatach.

reklama

Olsztyńskie Dni Seniora zostaną zainaugurowane 14 listopada spotkaniem z Beatą Biały, autorką i psycholożką. Podczas spotkania w Planecie 11 odbędą się warsztaty piękna i pokaz talentów międzypokoleniowych. W Hotelu Wileńskim zaś zorganizowany zostanie wieczorek taneczny z Dj-em i muzyką elektroniczną.

Ponadto 22 listopada przewidziano spotkanie z Pawłem Jaszczukiem, autorem kryminałów i thrillerów. Pisarz wystąpi również w roli muzyka.

Jednym z ważniejszych punktów programu będzie także sesja porad prawnych dotyczących bezpieczeństwa majątkowego i nieruchomości, którą zaplanowano na 23 listopada.

reklama

Ostatnie dni listopada upłyną pod znakiem kina i fotografii – seniorzy będą mogli obejrzeć biograficzny dramat o imperium Guccich oraz wziąć udział w warsztatach fotograficznych, podczas których nauczą się korzystać z funkcji aparatu w smartfonach.

Dni Seniora cieszą się wsparciem Prezydenta Olsztyna i zostały dofinansowane z budżetu samorządu. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne osoby 60+ do dołączenia do obchodów oraz do korzystania z oferty wydarzeń.

Olsztyńskie Dni Seniora: bogaty program kulturalnych wydarzeń dla osób 60+ impreza Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane