9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Napad na pracownika lokalu i zuchwała kradzież pieniędzy

OlsztynNapad na pracownika lokalu i zuchwała kradzież pieniędzy

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego tymczasowego aresztu wobec 28-latka oskarżonego o rozbój. Zdarzenie miało miejsce w jednym z lokali w Olsztynie. Napastnik bił, kopał oraz dusił swoją ofiarę, po czym związał jej ręce i zabrał prawie 4 tysiące złotych.

reklama

* wideo

W piątkowy wieczór, 26 stycznia 2024 roku doszło do niebezpiecznego zdarzenia w jednym z lokali rozrywkowych w mieście. Sprawca, wykorzystując moment nieuwagi pracownika, zaatakował swoją ofiarę – zaczął uderzać, kopać po całym ciele, a nawet próbował dusić. Sytuacja przerodziła się w jeszcze bardziej dramatyczną, kiedy agresor zdecydował się związać ręce pokrzywdzonej osoby, po czym dokonał kradzieży. Sprawca ukradł niemal 4 tysiące złotych, po czym uciekł.

reklama

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w ramach intensywnych działań operacyjno-rozpoznawczych, ekspresowo ustalili sprawcę i zatrzymali go w ciągu zaledwie kilkunastu godzin od przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec Olsztyna, miał przy sobie biały proszek, które wstępne zidentyfikowano jako metamfetaminę. Substancja została przekazana do dalszej analizy laboratoryjnej.

Policjantom udało się odzyskać większość skradzionej sumy pieniędzy. Mężczyzna, który był wcześniej karany za podobne przestępstwa, teraz stanie przed sądem jako recydywista, co może skutkować wyższym wymiarem kary. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Oprócz zarzutów związanych z rozbojem 28-latek odpowie również za posiadanie narkotyków. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wnioskowała o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zasądził trzymiesięczny areszt.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia