18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Sąd w Olsztynie utrzymuje tymczasowe aresztowanie za w którym zginęło rodzeństwo

OlsztynSąd w Olsztynie utrzymuje tymczasowe aresztowanie za w którym zginęło rodzeństwo

Sąd Okręgowy w Olsztynie podczas posiedzenia w dniu dzisiejszym, 21 września 2023 roku, utrzymał w mocy tymczasowe aresztowanie wobec Zbigniewa G. Oskarżony jest on o spowodowanie tragicznego wypadku, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.

reklama

Kontekst sprawy

Wypadek miał miejsce 11 listopada 2021 roku w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał 7 września 2023 roku nieprawomocny wyrok skazujący Zbigniewa G. na 11 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 6 miesięcy.

Zażalenie obrońcy

Obrońca Zbigniewa G. wniósł zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Jednak Sąd Okręgowy w Olsztynie nie uwzględnił zażalenia i potwierdził wcześniejsze postanowienie Sądu Rejonowego.

reklama

Uzasadnienie Sądu

W uzasadnieniu decyzji Sąd Rejonowy w Olsztynie wskazał, że obecnie uaktualniła się obawa, że oskarżony, pozostając na wolności, mógłby w bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne, na przykład przez ukrywanie się lub ucieczkę.

Stanowisko Sądu Odwoławczego

Sąd Okręgowy w Olsztynie w pełni podzielił stanowisko Sądu Rejonowego, uznając, że na tym etapie postępowania należy zastosować wobec Zbigniewa G. najsurowszy ze środków zapobiegawczych. Podkreślono również, że nieprawomocny wyrok skazujący na 11 lat pozbawienia wolności stanowi wystarczającą podstawę do utrzymania w mocy tymczasowego aresztowania.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
21 września 2023 15:01

11 lat za podwójne morderstwo to i tak mało. Niech się cieszy.

Jan
21 września 2023 18:22

Mam nadzieję że go docenią…..pod celą. Zasługuje na wiele 🖕w …

Polecane