18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Współpraca policjantów z Iławy i Lubawy doprowadziła do zatrzymania osób z narkotykami

IławaWspółpraca policjantów z Iławy i Lubawy doprowadziła do zatrzymania osób z narkotykami

Wspólne działania funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego z Iławy oraz Lubawy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn z narkotykami. Policjanci na podstawie przeprowadzonego śledztwa ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może trzymać nielegalne substancje.

reklama

Informacja dotycząca podejrzanego wskazywała na 35-letniego mężczyznę jeżdżącego citroenem. Kiedy auto zauważono na drodze, natychmiast podjęto decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz jego współpasażera i przeszukali samochód oraz mężczyzn. Przeprowadzona rewizja potwierdziła podejrzenia – policjanci znaleźli biały proszek i susz roślinny. Badania narkotestem uwidoczniły obecność amfetaminy oraz marihuany.

Współpraca policjantów z Iławy i Lubawy doprowadziła do zatrzymania osób z narkotykami Na sygnale Iława

Mężczyźni zostali aresztowani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przyznali się do zarzucanych im czynów.

reklama

Posiadanie narkotyków jest poważnym przestępstwem. Art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Surowa kara ma zniechęcić do posiadania nawet małych ilości narkotyków.

Policjanci nieustępliwie walczą z narkomanią, starając się chronić społeczeństwo przed szkodliwością, jaką niesie ze sobą kontakt z narkotykami. Policja przestrzega przed próbą zakupu i sprzedaży środków odurzających, mając na uwadze ich szkodliwości dla zdrowia oraz surowe konsekwencje prawne.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane