11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Powstanie nowe rondo oraz nietypowy parking na wylocie z Olsztyna

OlsztynPowstanie nowe rondo oraz nietypowy parking na wylocie z Olsztyna

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje przeprowadzenie przetargu na budowę poszerzonego łącznika al. Warszawskiej z węzłem obwodnicy i S51 w Olsztynie. W ramach projektu przewidziano również powstanie nowego ronda, które ma zlikwidować przewężenie na wlocie do miasta, ułatwiając komunikację w kierunku Warszawy.

reklama

Pomimo że drogowcy uważają inwestycję za niezbędną, krytycy projektu podkreślają, że koszt budowy, szacowany na 100 mln zł, jest zbyt wysoki. Sugerują, że wystarczyłoby przeprowadzenie mniejszych zmian, np. przy wjeździe w kierunku Bartąga, zamiast angażowania się w kosztowną przebudowę.

Przetarg na budowę dwupasmowej drogi z Olsztyna w kierunku Warszawy obejmuje nie tylko poszerzenie łącznika, ale i szereg innych prac. Planowane są budowy nowych wiaduktów kolejowych, przebudowa fragmentu al. Warszawskiej, a także stworzenie parkingu typu Park&Ride, na którym kierowy będą mogli pozostawić samochody, by następnie przesiąść się do miejskiego transportu publicznego. Inwestycja rozpocznie się od ul. Dybowskiego, a jednym z kluczowych elementów będzie przebudowa skrzyżowania al. Warszawskiej z ul. Kalinowskiego oraz budowa dużego ronda przy ul. Słonecznej.

reklama

Projekt przewiduje także rewitalizację charakterystycznego, ceglanego budynku z wykuszem, który dawniej pełnił funkcję rogatki. Obiekt zostanie odgrodzony od drogi 4-metrowym ekranem akustycznym.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kapitan Bomba
1 lutego 2024 07:10

Jakby nie patrzeć, du*a zawsze z tyłu. Nie da się dogodzić wszystkim.

Driver
1 lutego 2024 06:19

Kolejne super rondo które spowolni ruch i spowoduje korki.

Polecane
Ogłoszenia