fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Rozpoczęto budowę ronda na ul. Bartąskiej

OlsztynRozpoczęto budowę ronda na ul. Bartąskiej

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gmina Stawiguda rozpoczęła budowę ronda zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej – przy tych ulicach powstało w ostatnich latach wiele bloków, dotychczasowe drogi i skrzyżowania są zakorkowana. Gmina Stawiguda odnotowuje najwyższy w skali kraju wzrost liczby mieszkańców.

Gmina Stawiguda poinformowała w czwartek, że rozpoczęła się budowa ronda w miejscu zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. „Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu” – zapowiedziano i dodano, że inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, po 700 tys. wyłożyły gmina i powiat olsztyński.

„Rozpoczęły się już prace przygotowawcze oraz pierwsze przebudowy sieci uzbrojenia terenu. Przed zimą wykonawca planuje wykonywać prace związane z infrastrukturą podziemną oraz część robót związanych z konstrukcją samego ronda, tak aby nie powodować większych utrudnień w ruchu” – podano w komunikacie.

Pada śnieg, trudne warunki drogowe

W ostatnich latach w rolniczej gminie Stawiguda, która sąsiaduje z Olsztynem powstało wiele bloków wielorodzinnych i osiedla domów jednorodzinnych. W ostatnim spisie powszechnym odnotowano, że w Stawigudzie najszybciej w kraju wzrasta liczba mieszkańców (o 111 proc.).

Nowe rondo ma być gotowe do końca przyszłego roku. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze