0
-5.6 C
Olsztyn
wtorek, 17 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Radosław Król nowym wojewodą warmińsko-mazurskim

OlsztynRadosław Król nowym wojewodą warmińsko-mazurskim

W środę, 20 grudnia, premier Donald Tusk powołał Radosława Króla na stanowisko Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Nominację przekazał wiceminister MSWiA Tomasz Szymański. W swoim pierwszym wystąpieniu w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie nowy wojewoda zobowiązał się do kontynuacji współpracy z rządem i samorządem oraz do dalszej realizacji rozpoczętych inwestycji.

reklama

Radosław Król, dotychczasowy wójt gminy Wydminy jest z wykształcenia ichtiologiem, a od długiego czasu związany jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym (PSL). Jego doświadczenie w samorządzie lokalnym i wcześniejsza praca na stanowisku kierownika Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie wydają się być solidnym fundamentem dla nowej roli.

reklama

Znaczenie współpracy i kontynuacji projektów

W trakcie briefingu prasowego Król podkreślił znaczenie samorządów na różnych poziomach, w tym województwa, miast i gmin wiejskich. Podkreślił swoje zobowiązanie do kontynuacji rozpoczętych inwestycji i zadeklarował chęć wdrażania Krajowego Planu Odbudowy, co ma przyczynić się do rozwoju regionu.

Poparcie ze strony polityków

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych szczebli władzy, w tym posłanka Urszula Pasławska z PSL-u, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Sylwia Jaskulska i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Maria Bąkowska. Posłanka Pasławska podkreśliła, że Król, jako człowiek dialogu i otwartości, posiada cechy niezbędne do pełnienia funkcji wojewody. Z kolei poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek ocenił, że doświadczenie Króla jako samorządowca będzie atutem na nowym stanowisku.

Plany na przyszłość

Wojewoda Król zapowiedział, że w najbliższych dniach powoła dwoje wicewojewodów: Monikę Falej z Nowej Lewicy oraz Mateusza Szauera z Koalicji Obywatelskiej. Ta decyzja świadczy o dążeniu do szerokiej współpracy politycznej i administracyjnej.

Nominacja Radosława Króla na wojewodę warmińsko-mazurskiego jest znaczącym krokiem w kierunku dalszego rozwoju regionu, zwłaszcza w kontekście jego bogatego doświadczenia samorządowego i związków z lokalną społecznością. Jego aktywna rola w kontynuacji istotnych inwestycji i współpracy na różnych szczeblach władzy będzie miała wpływ na przyszłość Warmii i Mazur.

Przeczytaj także

reklama
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak podkład wpływa na komfort użytkowania paneli?

Odczucia podczas chodzenia – stabilność kontra sprężystość.

Placówki edukacyjne Art School i Radość rozpoczęły rekrutację 2026/2027. Miejsce, w którym liczy się dziecko

Art School i Radość w Olsztynie ruszają z naborem do żłobków, przedszkoli i niepublicznej szkoły podstawowej

Jak dobrać organizery do szuflad kuchennych do konkretnych wymiarów zabudowy?

Uniwersalne wkłady często okazują się zbyt małe lub nieefektywnie wykorzystują przestrzeń.

Dlaczego prostota wygrywa we współczesnych dekoracjach świątecznych

Od luksusu do komfortu: jak zmieniają się gusta w Polsce.

Cena złota – prognozy na 2026 rok: Który kolor kruszcu najlepiej chroni kapitał?

Jak zmaksymalizować wartość biżuterii w nadchodzących latach?

Art School i Radość w Olsztynie zapraszają rodziców na dni otwarte przedszkola i żłobka

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze żłobka czy przedszkola, warto zobaczyć je na żywo.

Montaż pokrycia Gerard Corona: detale wykonania, które decydują o trwałości dachu

Dlaczego warto wybrać pokrycie Gerard Corona dla Twojego dachu?

Wciągające audiobooki – najlepsze historie do słuchania

Są takie opowieści, które „klikają” od pierwszych minut.

Aromaterapia w czterech ścianach czyli jak zapachy wpływają na nasz nastrój

Rola świec sojowych w kreowaniu domowego ogniska - więcej niż tylko zapach.
reklama
reklama