11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Radosław Król nowym wojewodą warmińsko-mazurskim

OlsztynRadosław Król nowym wojewodą warmińsko-mazurskim

W środę, 20 grudnia, premier Donald Tusk powołał Radosława Króla na stanowisko Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Nominację przekazał wiceminister MSWiA Tomasz Szymański. W swoim pierwszym wystąpieniu w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie nowy wojewoda zobowiązał się do kontynuacji współpracy z rządem i samorządem oraz do dalszej realizacji rozpoczętych inwestycji.

reklama

Radosław Król, dotychczasowy wójt gminy Wydminy jest z wykształcenia ichtiologiem, a od długiego czasu związany jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym (PSL). Jego doświadczenie w samorządzie lokalnym i wcześniejsza praca na stanowisku kierownika Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie wydają się być solidnym fundamentem dla nowej roli.

reklama

Znaczenie współpracy i kontynuacji projektów

W trakcie briefingu prasowego Król podkreślił znaczenie samorządów na różnych poziomach, w tym województwa, miast i gmin wiejskich. Podkreślił swoje zobowiązanie do kontynuacji rozpoczętych inwestycji i zadeklarował chęć wdrażania Krajowego Planu Odbudowy, co ma przyczynić się do rozwoju regionu.

Radosław Król nowym wojewodą warmińsko-mazurskim polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Poparcie ze strony polityków

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych szczebli władzy, w tym posłanka Urszula Pasławska z PSL-u, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Sylwia Jaskulska i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Maria Bąkowska. Posłanka Pasławska podkreśliła, że Król, jako człowiek dialogu i otwartości, posiada cechy niezbędne do pełnienia funkcji wojewody. Z kolei poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek ocenił, że doświadczenie Króla jako samorządowca będzie atutem na nowym stanowisku.

reklama

Plany na przyszłość

Wojewoda Król zapowiedział, że w najbliższych dniach powoła dwoje wicewojewodów: Monikę Falej z Nowej Lewicy oraz Mateusza Szauera z Koalicji Obywatelskiej. Ta decyzja świadczy o dążeniu do szerokiej współpracy politycznej i administracyjnej.

Nominacja Radosława Króla na wojewodę warmińsko-mazurskiego jest znaczącym krokiem w kierunku dalszego rozwoju regionu, zwłaszcza w kontekście jego bogatego doświadczenia samorządowego i związków z lokalną społecznością. Jego aktywna rola w kontynuacji istotnych inwestycji i współpracy na różnych szczeblach władzy będzie miała wpływ na przyszłość Warmii i Mazur.

Radosław Król nowym wojewodą warmińsko-mazurskim polityka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wstyd
21 grudnia 2023 17:07

Nawet Teleexpress zlikwidowali komuchy,koalicja 13 grudnia ,dobre mieli wzorce rudy powinien przemawiać w czarnych okularach.

Paul Mark
21 grudnia 2023 15:08

Nie mogę w żaden sposób pojąć czemu rudy terrorysta telewizyjny zatrudnia najgłupszych ??? Jeden wniosek który w oczywisty sposób się nasuwa ? Takimi się łatwiej rozporządzą.

Polecane
Ogłoszenia