reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Nowe inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Olsztynie

OlsztynNowe inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Olsztynie

Władze Olsztyna podjęły decyzje, które znacząco wpłyną na rozwój miejskiej przestrzeni. W mieście powstaną nowe obiekty mieszkalne i komercyjne, co odpowiada rosnącym potrzebom mieszkańców oraz przyciąga nowych inwestorów.

reklama

Jedną z kluczowych inwestycji jest nowe osiedle mieszkalne, które zlokalizowane będzie przy ulicy Jarockiej. W ramach projektu przewidziano budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego z garażem podziemnym oraz niezbędną infrastrukturą, w tym wiatą śmietnikową i drogami komunikacyjnymi. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, zatwierdził projekt budowlany, co otwiera drogę do rozpoczęcia prac.

Nowe osiedla nad jeziorem

Ważnym krokiem w rozwoju Olsztyna jest także plan budowy kolejnych trzech budynków przy ulicy Bałtyckiej. W miejscu obecnego hangaru na sprzęt wodny powstaną nowe obiekty z garażami podziemnymi i dodatkowymi miejscami parkingowymi. Atrakcyjność tej lokalizacji podnosi bliskość Jeziora Krzywego, co z pewnością przyciągnie zainteresowanie potencjalnych nabywców.

reklama

Zmiana funkcji istniejących obiektów

Innym ważnym elementem strategii rozwojowej miasta jest adaptacja istniejących budynków do nowych funkcji. Przykładem tego jest przeznaczenie jednego z biurowców przy ulicy Partyzantów na budynek mieszkalny wielorodzinny, z usługami na parterze.

Rozbudowa infrastruktury komercyjnej

Oprócz rozwoju mieszkalnictwa, Olsztyn stawia także na rozwój infrastruktury komercyjnej. Władze miasta Olsztyna wydały zgodę na ustalenie warunków zabudowy działki numer 55 w obszarze geodezyjnym 82, położonej w rejonie ulicy Lubelskiej. Projekt ten zakłada realizację budowy obiektu magazynowego z integracją przestrzeni biurowej oraz handlowej.

Te nowe inwestycje w Olsztynie są wyrazem dynamicznego rozwoju miasta, które nie tylko odpowiada na bieżące potrzeby mieszkańców, ale także aktywnie przyczynia się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj także

reklama
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Rejestracja znaku towarowego w Polsce: jak chronić markę, nazwę i logo bez ryzyka utraty praw

Znak towarowy w Polsce: co chroni, jak wybrać klasy, Polska vs UE, najczęstsze błędy i jak zabezpieczyć markę przed kopiowaniem.

Wkładanie i wyjmowanie naczyń staje się prostsze z funkcją ComfortLift®

Czym jest technologia ComfortLift® w zmywarce i jak działa?

Jaką wybrać frytkownicę beztłuszczową do 500 zł?

Jakimi parametrami powinna cechować się twoja nowa frytkownica beztłuszczowa?

Art School w Olsztynie. Szkoła podstawowa, która rozwija talenty i buduje pewność siebie

Trwa właśnie nabór do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School.

Rów Babicze dołącza do koncertowego składu Kortowiady 2026!

Rów Babicze kreuje własny styl, a ich muzyka łączy mocne teksty i błyskotliwy dowcip.

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Bez glutenu, ale z wyborem dań. Ten catering z Olsztyna wyróżnia się w całej Polsce

Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać ograniczeń. W Olsztynie działa catering, który pozwala wybierać dania, a jednocześnie daje pełne bezpieczeństwo dla osób z celiakią.

Proste i eleganckie sukienki – ponadczasowy styl na każdą okazję

Proste i eleganckie sukienki wizytowe na każdą okazję.
reklama
reklama