5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Nowe inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Olsztynie

OlsztynNowe inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Olsztynie

Władze Olsztyna podjęły decyzje, które znacząco wpłyną na rozwój miejskiej przestrzeni. W mieście powstaną nowe obiekty mieszkalne i komercyjne, co odpowiada rosnącym potrzebom mieszkańców oraz przyciąga nowych inwestorów.

reklama

Jedną z kluczowych inwestycji jest nowe osiedle mieszkalne, które zlokalizowane będzie przy ulicy Jarockiej. W ramach projektu przewidziano budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego z garażem podziemnym oraz niezbędną infrastrukturą, w tym wiatą śmietnikową i drogami komunikacyjnymi. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, zatwierdził projekt budowlany, co otwiera drogę do rozpoczęcia prac.

Nowe osiedla nad jeziorem

Ważnym krokiem w rozwoju Olsztyna jest także plan budowy kolejnych trzech budynków przy ulicy Bałtyckiej. W miejscu obecnego hangaru na sprzęt wodny powstaną nowe obiekty z garażami podziemnymi i dodatkowymi miejscami parkingowymi. Atrakcyjność tej lokalizacji podnosi bliskość Jeziora Krzywego, co z pewnością przyciągnie zainteresowanie potencjalnych nabywców.

reklama

Zmiana funkcji istniejących obiektów

Innym ważnym elementem strategii rozwojowej miasta jest adaptacja istniejących budynków do nowych funkcji. Przykładem tego jest przeznaczenie jednego z biurowców przy ulicy Partyzantów na budynek mieszkalny wielorodzinny, z usługami na parterze.

Rozbudowa infrastruktury komercyjnej

Oprócz rozwoju mieszkalnictwa, Olsztyn stawia także na rozwój infrastruktury komercyjnej. Władze miasta Olsztyna wydały zgodę na ustalenie warunków zabudowy działki numer 55 w obszarze geodezyjnym 82, położonej w rejonie ulicy Lubelskiej. Projekt ten zakłada realizację budowy obiektu magazynowego z integracją przestrzeni biurowej oraz handlowej.

Te nowe inwestycje w Olsztynie są wyrazem dynamicznego rozwoju miasta, które nie tylko odpowiada na bieżące potrzeby mieszkańców, ale także aktywnie przyczynia się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marta
31 stycznia 2024 21:36

Trzy bloki mieszkalne i biurowiec. Jakich inwestorów ma to przyciągnąć? Arbet wybuduje, sprzeda i zarobi. Co bogatsi kupią, żeby ulokować kasę. Koniec historii.

Taxi
30 stycznia 2024 10:34

Autobusy jeżdżą rzadko.Tramwaje nie wszędzie.Korki bo pasy zabrane pod torowiska i buspasy.Parkować w mieście nie ma gdzie bo miejsc za mało.Jeszcze kilka osiedli blisko centrum i miasto stanie.

Polecane
Ogłoszenia