11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Tu powstaną nowe osiedla. Inwestycje deweloperskie na Jarotach i w Gutkowie

OlsztynTu powstaną nowe osiedla. Inwestycje deweloperskie na Jarotach i w Gutkowie

W Olsztynie na Jarotach przy alei Sikorskiego szykuje się nowa inwestycja deweloperska. Władze miasta podjęły decyzję, która otwiera drogę do realizacji tego projektu, zapowiadając znaczące zmiany w tej części miasta.

reklama

Dynamiczny rozwój na Jarotach

Działka o powierzchni ponad 1,2 ha, znajdująca się na skrzyżowaniu alei Sikorskiego i ulicy Dolnej, została przeznaczona pod zabudowę usługową oraz mieszkalno-usługową. Dostęp do niej możliwy jest zarówno od strony ulicy Dolnej, jak i alei Sikorskiego. Za kwotę 5,8 mln zł, nieruchomość nabył deweloper, znany z realizacji osiedla przy ulicy Barcza.

Działka, ogrodzona od blisko dwóch lat, do tej pory pozostawała nieużytkowana. W lutym 2023 roku miasto wydało warunki zabudowy, a niedawno prezydent Piotr Grzymowicz zatwierdził projekt zagospodarowania terenu. W planach jest budowa trzech budynków wielorodzinnych z usługami na parterze jednego z nich, wraz z zagospodarowaniem terenu i modyfikacją dojazdów oraz sieci gazowej.

reklama

Rozbudowa w Gutkowie

Kolejny ważny projekt deweloperski planowany jest w Gutkowie przy ulicy Sokolej. Tutaj również zapadła decyzja o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania terenu. Plan obejmuje budowę dziewięciu budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi, co wiąże się z przebudową sieci kanalizacyjnych i teletechnicznych oraz rozbiórką istniejących budynków.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
25 stycznia 2024 10:41

Elegancki wyjazd tylko w prawo w Sikorskiego. Świetna patodeweloperka i wciskanie kurników na siłę.

Zenek
25 stycznia 2024 18:03

Jeśli tam się ciasno upcha, to powstanie cała nowa dzielnica. W końcu deweloper potrafi i pokazał, że sąsiedzi mogą się odwiedzać bez wychodzenia na zewnątrz! A jakaś przestrzeń zielona? Nooo na tych dużych balkonach wystarczy! A właściwie po cholerę ona komu, najważniejsza kasa, prawda!

Polecane
Ogłoszenia