7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Emerytowany komandos wystawił przedmioty na WOŚP. W komentarzach wylała się krytyka

OlsztynEmerytowany komandos wystawił przedmioty na WOŚP. W komentarzach wylała się krytyka

Emerytowany komandos, Romuald Rubinowicz, znany jako Romek Zaklinacz Byków na YouTube, postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wystawiając na aukcję wyjątkowe przedmioty. Mimo że jego inicjatywa spotkała się z mieszanką emocji wśród internautów, Romek pozostaje nieugięty w swoim zamiarze pomocy.

reklama

Unikatowe przedmioty na aukcji

Wśród wystawionych przedmiotów znalazł się unikatowy kawałek szyny kolejowej, przecięty przez Romualda jednym brzeszczotem, oraz maczeta o wyjątkowych właściwościach, używana wcześniej w testach wytrzymałości. Oba przedmioty zostały oznaczone inicjałami “RR”, co nadaje im osobisty charakter i autentyczność.

Choć inicjatywa Romualda spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wielu osób, niektórzy wyrazili swoje obawy i krytykę w komentarzach, poddając w wątpliwość przejrzystość i efektywność działania WOŚP. Niektórzy sugerowali, że lepszym rozwiązaniem jest bezpośrednia pomoc szpitalom czy lokalnym instytucjom. Inni wyrazili swoje rozczarowanie faktem wspierania fundacji, którą uważają za “zagadkową” czy nawet “mafijną”.

reklama

WOŚP w ogniu krytyki. Romek staje w obronie dobroczynności

Jednak mimo kontrowersji, Romuald Rubinowicz konsekwentnie wspiera WOŚP, podkreślając znaczenie pomocy i solidarności. “To nie tylko o przedmioty chodzi, ale o przekazanie wsparcia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne”, mówi Romek. Jego determinacja w obliczu krytyki jest odzwierciedleniem jego postawy jako emerytowanego komandosa – niezłomnej i odważnej. Linki do licytacji: kawałek szyny oraz maczeta.

Warto przypomnieć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat zajmuje się zbieraniem funduszy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych i oddziałów ratunkowych, mając na swoim koncie wiele udanych akcji i zakupów sprzętu ratującego życie.

Romek, pomimo mieszanych reakcji, pokazuje, że każda inicjatywa pomocy ma znaczenie. Przykład ten może być inspiracją dla innych, by nie zniechęcać się krytyką i kontynuować działania na rzecz dobra wspólnego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
nhn
30 stycznia 2024 08:18

Prawicowe barany w akcji

koniec cyrku
29 stycznia 2024 14:56

ani grosza dla lewaka

Polecane
Ogłoszenia