7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Budowa gigantycznego parku rozrywki pod Olsztynem nabiera tempa

OlsztynBudowa gigantycznego parku rozrywki pod Olsztynem nabiera tempa

Prace nad budową ogromnego parku rozrywki na Mazurach, w okolicach Łutynówka pod Olsztynkiem, są w toku. Projekt, realizowany przez Grupę Ptak, stanowi miliardową inwestycję i jest jednym z najbardziej ambitnych przedsięwzięć rozrywkowych w Polsce.

reklama

W końcu 2022 roku radni z Olsztynka podjęli decyzję o sporządzeniu planu zagospodarowania terenu, który umożliwi realizację inwestycji. Firma Ptak nabyła ponad 300 hektarów ziemi w tym regionie, w tym obszar dawnego PGR-u Łutynówko oraz większość linii brzegowej jeziorka Wenyk, gdzie planowane jest centrum rozrywki.

Andrzej Abako, starosta olsztyński, z optymizmem wypowiada się na temat projektu, wskazując na znaczące inwestycje Grupy Ptak w wysokości ponad 3 miliardów złotych. Zaznacza również, że park rozrywki przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju regionu. Jedną z pierwszych atrakcji parku ma być rollercoaster o wysokości ponad 20 metrów. Ponadto starosta Abako wspomina o planach związanych z wieżą swobodnego spadania, unikatową atrakcją w skali kraju, która ma być jednym z głównych punktów parku.

reklama

Nazwa parku rozrywki jeszcze nie została ustalona. Starosta Abako zapowiada, że zostanie ona wybrana w drodze konkursu, angażując w ten sposób społeczność w tworzenie tego wyjątkowego miejsca na turystycznej mapie Polski.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słabo
29 stycznia 2024 08:49

Nie pod Olsztynem tylko pod Olsztynkiem. Pod Olsztynem nic sie nie dzieje bo Grzym…

Anna
30 stycznia 2024 15:15

Olsztynkowi odbije sie czkawką ta inwestycja. Miała byc obwodnica prowadząca do parku ale nic takiego nie powstanie. Ciewkawe że władze zapomniały poinformowac o tym mieszkańców Olsztynka.

Polecane
Ogłoszenia