reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Koło Olsztynka powstanie rodzinny park rozrywki. Burmistrz Starowieyski: „To setki nowych miejsc pracy”

OlsztynKoło Olsztynka powstanie rodzinny park rozrywki. Burmistrz Starowieyski: "To setki nowych miejsc...

Znany biznesmen Antoni Ptak i jego rodzina chcą zagospodarować teren po dawnym PGR i wybudować koło Olsztynka rodzinny park rozrywki.

Powstanie rodzinny park rozrywki

reklama

Rodzina Ptak jest właścicielem ponad 300 hektarów gruntu po dawnym PGR w miejscowości Łutynówko koło Olsztynka. Lokalizacja nie jest przypadkowa – Łutynówko jest bowiem położone w pobliżu dróg ekspresowych numer 7 i 51, a niedaleko przebiega zmodernizowana jakiś czas temu linia kolejowa na trasie Warszawa – Olsztyn.

Przedstawicielka firmy Ptak powiedziała w rozmowie z TVP3, że w planach jest budowa rodzinnego tematycznego parku rozrywki. Zaznaczyła także, że inwestycja ma powstać „z jak największym poszanowaniem natury, na jaki tylko będziemy mogli sobie pozwolić”.

Szansa dla całego regionu

reklama

Burmistrz Olsztynka Tomasz Starowieyski jest zadowolony z proponowanej inwestycji. Wierzy, że dzięki współpracy obu stron w Łutynówku powstanie piękny park rozrywki, będący atrakcją nie tylko dla Olsztynka, ale całego regionu.

Firma Ptak zwróciła się do samorządu z prośbą o plan zagospodarowania przestrzennego.

reklama

– Aby móc do tego przystąpić, była potrzebna zgoda rady miasta. Rada miasta taką zgodę wyraziła i my już prowadzimy planistyczne prace w kierunku sfinalizowania właśnie studium wykonalności – powiedział burmistrz Tomasz Starowieyski.

Koło Olsztynka powstanie rodzinny park rozrywki. Burmistrz Starowieyski: "To setki nowych miejsc pracy"

Burmistrz Starowieyski na początku miesiąca udał się na zaproszenie do Rzgowa, aby wziąć udział w otwarciu nowej atrakcji w parku rozrywki Mandoria. Tam zarząd firmy Ptak SA oficjalnie potwierdził, że zaczynają inwestycję w gminie Olsztynek: – Inwestycja ma zostać zrealizowana etapami, w pierwszym firma Ptak SA chce zagospodarować ok. połowę terenu. Nie będzie ingerencji w przyrodę, mimo że niektórzy twierdzą inaczej. Obiekt ma nawiązywać do tradycji architektonicznych regionu. Inwestor chce wykorzystać położenie terenu inwestycji w sąsiedztwie linii kolejowej Olsztyn-Działdowo i poprzez budowę bocznicy stworzyć przystanek kolejowy, żeby goście przyjeżdżali także pociągami. Droga powiatowa będzie wymagała przebudowy, zapewne dodania pasa ruchu, stworzenia ronda. Gmina skorzysta na podatkach od nieruchomości i miejscach pracy. Poza parkiem rozrywki powstaną towarzyszące obiekty, np. hotele. Szacuję, że pracę w parku i okolicznych hotelach znajdzie kilkaset osób. Dodaje: – Jesteśmy na to przygotowani: mamy szkołę branżową oraz Technikum Hotelarsko —Gastronomiczne.

Mieszkańcy są „za”

Jak powiedziała jedna z mieszkanek gminy, 90 procent mieszkańców jest raczej pozytywnie nastawionych do tej inwestycji. Oczywiście są obawy o zachowanie dotychczasowej ciszy i spokoju, jednak mieszkańcy dostrzegają też szanse dla rozwoju Łutynówka, gminy, a nawet województwa. Liczą na nowe miejsca pracy, co jest szczególnie ważne dla młodych ludzi, którzy kończą szkoły i nie zawsze widzą dla siebie drogę rozwoju zawodowego w popegeerowskiej wsi.

Kiedy powstanie park rozrywki w Olsztynku?

Jeszcze nie wiadomo, jaki ostateczny kształt przybierze projekt rodzinnego parku rozrywki.

– Cały czas rysujemy, cały czas badamy, cały czas szukamy informacji, patrzymy, co tam najbardziej będzie pasować, ale w pierwszym etapie najprawdopodobniej pojawią się karuzele, rollercoastery i place zabaw – zapowiada przedstawicielka firmy Ptak.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem pierwszy etap budowy powinien zakończyć się za dwa lata. Koszt tej części prac ma wynieść 100 milionów złotych.

Mandoria – jedyny taki park rozrywki

Firma Ptak SA jest już właścicielem jednego parku rozrywki położonego w mieście Rzgów w województwie łódzkim. „Mandoria Miasto Przygód” to największy w Europie rodzinny park rozrywki „pod dachem”. Otwarty został w 2021 roku, a budżet pierwszego etapu inwestycji wyniósł 108 mln zł. Park ma mieć docelowo powierzchnię ok. 50 ha. Pierwszy etap obejmował stworzenie pod dachem całorocznego parku rozrywki o powierzchni 1,5 ha.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×