22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Olsztyńska Strefa Płatnego Parkowania. Większe dochody i dyskusje o jej rozszerzeniu

OlsztynOlsztyńska Strefa Płatnego Parkowania. Większe dochody i dyskusje o jej rozszerzeniu

W Olsztynie, Strefa Płatnego Parkowania przynosi coraz większe dochody miastu, a rozmowy o ewentualnej zmianie jej granic nabierają tempa. W 2020 roku wpływy z parkowania wynosiły ponad 5 milionów złotych, w 2022 roku wzrosły do nieco ponad 7 milionów, a w 2023 roku, mimo braku podwyżek, osiągnęły prawie 7,2 miliona złotych. Marcin Szwarc, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, wiąże ten wzrost z zakończeniem pandemii i wznowieniem normalnych podróży, w tym do śródmieścia Olsztyna.

reklama

Wśród olsztyńskich radnych trwa dyskusja na temat funkcjonowania i ewentualnego rozszerzenia strefy. Mieszkańcy składają wnioski o jej powiększenie, co miałoby ułatwić parkowanie w rozrastającym się centrum miasta. Łukasz Łukaszewski, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, wskazuje na wnioski dotyczące rozszerzenia strefy w kierunku ulic Piłsudskiego i Dworcowej.

Z kolei opozycja, reprezentowana przez Radosława Nojmana z Prawa i Sprawiedliwości, sugeruje możliwość ograniczenia zasięgu strefy i dokładniejszą analizę jej funkcjonowania. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu na razie nie planuje konkretnych zmian w granicach i opłatach strefy. Warto zauważyć, że w granicach strefy znajdują się miejsca z darmowym parkingiem, takie jak gruntowe parkingi przy 22 Stycznia i Nowowiejskiego, które jednak wymagałyby inwestycji w infrastrukturę, aby wprowadzić tam opłaty.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zenek
26 stycznia 2024 22:55

Rozszerzenie strefy parkowania? Naprawdę mnie dziwi, dlaczego w tym mieście jest tak g….o. Tyle kichy ile tu zrobiono kwalifikuje zarządców do domu wariatów.

Anonimowo
27 stycznia 2024 13:53

Cenzura i usuwanie komentarzy. Prawda boli? Wstyd TKO

Polecane