fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Olsztyn wzmacnia bezpieczeństwo: nowoczesny system monitoringu w centrum miasta

OlsztynOlsztyn wzmacnia bezpieczeństwo: nowoczesny system monitoringu w centrum miasta

W Olsztynie rozpoczęły się prace modernizacyjne systemu monitoringu miejskiego. Jest to rezultat decyzji podjętej przez samych mieszkańców, którzy wyrazili potrzebę poprawy bezpieczeństwa w centrum miasta. Dotyczy to przede wszystkim ulic Curie-Skłodowskiej, Wyzwolenia i Ratuszowej. W ramach prac cztery dotychczasowe kamery zostaną wymienione na nowocześniejsze modele i dodatkowo zainstalowany zostanie kolejny punkt monitoringu.

reklama

Nowe kamery będą wieloobiektywowe z szerokim kątem widzenia i zoomem optycznym do 36-krotnego powiększenia. Jak podkreśla prezydent Olsztyna głównym celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Dotychczasowy system był przestarzały i generował obrazy o niewystarczającej jakości, co znacznie utrudniało identyfikację osób dopuszczających się czynów wandalizmu lub spożywających alkohol w miejscach publicznych.

W związku z montażem nowego sprzętu konieczne będzie doprowadzenie linii światłowodowej do lokalizacji, gdzie zostanie zainstalowane dodatkowe urządzenie monitorujące. Wszystkie prace związane z ulepszeniem systemu monitoringu mają zostać zakończone przed końcem bieżącego roku.

reklama
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – mieszkańcy regionu mogą zgłaszać zagrożenia

Mieszkańcy wyrażają zadowolenie z inwestycji, mając nadzieję, że zmodernizowany system monitoringu przyczyni się do zwiększenia ich poczucia bezpieczeństwa.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Armagedon Biada
14 listopada 2023 03:17

zamontujecie kamery w parku Kusocińskiego,bo jest tam bardzo niebezpiecznie, latarnie też są bardzo słabe i stanowczo ich za mało

Polecane
Ogłoszenia

Walka z przemocą wobec kobiet: rusza konferencja „Biała Wstążka”

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – mieszkańcy regionu mogą zgłaszać zagrożenia