23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Protesty rolników sparaliżują ruch w warmińsko-mazurskim. Tu będą największe utrudnienia

WiadomościProtesty rolników sparaliżują ruch w warmińsko-mazurskim. Tu będą największe utrudnienia

24 stycznia mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym. Powodem są zaplanowane protesty rolników, które odbędą się w godzinach 12-18 na kluczowych trasach komunikacyjnych regionu.

reklama

Największe ogniska protestów znajdą się na drogach krajowych numer 16, 53, 59, 15, 51 oraz na trasie S7. Szczególnie uciążliwe może okazać się przemieszczanie się w rejonach, takich jak Sorkwity, gdzie rolnicy planują wielokrotny przejazd z miejsca zbiórki przez ul. Szkolną, drogę krajową nr 16, aż do ronda w Marcinkowie. Podobne działania zapowiadane są również w miejscowościach Bagienice i Marcinkowo, gdzie trasa protestu będzie przebiegać od stacji paliw do ronda w Marcinkowie.

Protesty rolników dotkną również trasę S7 w okolicach Miłomłyna i Rychnowa, gdzie oczekiwane są zatory w rejonie rond. Utrudnienia mogą pojawić się także na drodze krajowej nr 53 i 59 w Rozogach oraz na DK15 w Bratianie, gdzie kolumna protestujących skieruje się ulicą Olsztyńską do Nowego Miasta Lubawskiego. Na trasie DK51 w rejonie ulicy Orła Białego koło delikatesów i ronda również należy spodziewać się zwiększonego ruchu.

reklama

Warto zaznaczyć, że adresatem postulatów protestujących nie jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mimo to, zarówno Policja, jak i służby GDDKiA będą zabezpieczać akcję protestacyjną, dbając o bezpieczeństwo zarówno uczestników protestu, jak i pozostałych użytkowników dróg. Zaleca się kierowcom planowanie alternatywnych tras lub uwzględnienie dodatkowego czasu na przejazd przez wymienione obszary.

Protesty zapowiadane są w godz. 12-18

•    DK 16- msc. Sorkwity parking przy cmentarzu – rondo w Marcinkowie)- parking przy cmentarzu w miejscowości Sorkwity (przy ul. Szkolnej). Przejazd wielokrotny w czasie trwania         protestu z miejsca zbiórki, poprzez ul. Szkolną, drogę krajową nr 16 w kierunku miejscowości Mrągowo, do ronda (Marcinkowo).

•    DK16 – msc. Bagienice stacja paliw- rondo w Marcinkowie- obejmuje wyjazd z placu przy przystanku autobusowym w miejscowości Marcinkowo oraz wielokrotny przejazd ciągników pomiędzy miejscowościami Bagienice (stacja paliw), a Marcinkowo (rondo).

reklama

•    S7 – węzeł Miłomłyn płn. przy ul. Mazurskiej w rejonie rond.

•    S7 Rychnowo w rejonie rond .

•    DK nr 53 i 59 Rozogi w obrębie skrzyżowania.

•    DK15 w miejscowości Bratian kolumna zjeżdżając z ronda uda się ul. Olsztyńską w miejscowości Bratian do Nowego Miasta Lubawskiego

•    DK 51 na przejściu dla pieszych przy ul. Orła Białego koło delikatesów i ronda.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane