9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Ostateczny wyrok za wypadek na ul. Bałtyckiej. Sąd nie miał litości nad Zbigniewem G.?

OlsztynOstateczny wyrok za wypadek na ul. Bałtyckiej. Sąd nie miał litości nad...

Sąd Okręgowy w Olsztynie, podczas rozprawy 23 stycznia 2024 roku, utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji skazujący Zbigniewa G. na 11 lat pozbawienia wolności. Kara dotyczy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce 11 listopada 2021 roku na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. W wyniku wypadku zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.

reklama

Zbigniew G., poruszając się z prędkością 174 km/h w obszarze zabudowanym, naruszył przepisy ruchu drogowego. Jego nieodpowiedzialna jazda spowodowała, że kobieta prowadząca Audi A6 nie była w stanie bezpiecznie wykonać manewru zmiany kierunku jazdy. W wyniku zderzenia obu pojazdów kobieta kierująca Audi A6 oraz jej pasażer ponieśli śmierć, zaś Zbigniew G. uciekł z miejsca zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Olsztynie, w wyroku wydanym 7 września 2023 roku, oprócz kary więzienia nałożył na Zbigniewa G. dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz zobowiązał go do zapłaty nawiązki w kwocie po 10 tys. zł na rzecz bliskich ofiar. Dodatkowo został obciążony kosztami sądowymi.

reklama

Obrońcy oskarżonego zaskarżyli wyrok, kwestionując między innymi fakt, że Zbigniew G. uciekł z miejsca wypadku. Apelacje zawierały żądania złagodzenia wyroku, jednak Sąd Okręgowy w Olsztynie nie przychylił się do tych wniosków i podtrzymał wcześniejsze orzeczenie Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Sąd uznał, że kierowanie pojazdem z tak dużą prędkością w obszarze zabudowanym stanowiło poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego wymierzona kara jest adekwatna do ciężaru winy oskarżonego i do skali tragedii, która dotknęła rodziny ofiar.

Wyrok jest prawomocny.

reklama

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
23 stycznia 2024 18:04

Mało Powinien dostać 25 lat za zabójstwo a o zadośćuczynienie to kpina

test
24 stycznia 2024 10:27

Bardzo dobrze

Polecane
Ogłoszenia