-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Obrońcy Zbigniewa G. złożyli tajemnicze pisma do sądu. Kierowca audi uniknie 11 lat odsiadki?

OlsztynObrońcy Zbigniewa G. złożyli tajemnicze pisma do sądu. Kierowca audi uniknie 11...

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył datę rozprawy apelacyjnej w sprawie Zbigniewa G. oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęło rodzeństwo. Rozprawa odbędzie się 23 stycznia 2024 r.

reklama

*nagranie ITS

Do wypadku doszło 11 listopada 2021 r. na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Zbigniew G., kierując audi A8, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość, co doprowadziło do zderzenia z audi A6. Wskutek wypadku śmierć poniosła kobieta kierująca drugim samochodem i jej pasażer. Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał, że oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa, skazując go na 11 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został także zobowiązany do zapłaty nawiązki rodzinie ofiar.

reklama

Do Sądu Okręgowego wpłynęły dwie apelacje złożone przez obrońców Zbigniewa G. Przyczyny odwołania od wyroku nie zostały ujawnione. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Adam Barczak, potwierdził datę rozprawy apelacyjnej.

Sąd będzie musiał rozważyć argumenty apelacji i zdecydować, czy utrzymać wyrok skazujący, zmienić go lub uniewinnić oskarżonego. Tragiczny wypadek przyciągnął uwagę opinii publicznej zarówno ze względu na okoliczności wypadku, jak i wydany wyrok. Zbigniew G. pozostaje tymczasowo aresztowany do czasu rozpatrzenia apelacji.

Sprawa, która teraz rozgrywa się w sądzie, jest testem na skuteczność systemu prawnego w Polsce zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa drogowego i odpowiedzialności za jego naruszenia. Z pewnością decyzja, jaka zapadnie w 23 stycznia, będzie miała wpływ nie tylko na los oskarżonego, ale również na przyszłość polskiego prawodawstwa i praktyki sądowej w podobnych sprawach.

reklama

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Syc
17 stycznia 2024 19:43

Powinno być przynajmniej 25 lat za morderstwo dwojga ludzi.

777
17 stycznia 2024 19:24

oko za oko

Polecane
Ogłoszenia