10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Krzysztof Otoliński z ratusza wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

OlsztynKrzysztof Otoliński z ratusza wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

Magazyn “Wasza Turystyka” opublikował listę stu najbardziej wpływowych osób w branży turystycznej w Polsce, a wśród nich znalazł się Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki urzędu miasta Olsztyn. Uplasował się na 87. miejscu.

reklama

Olsztyński akcent w polskiej turystyce

Tegoroczna lista obejmuje szerokie spektrum profesjonalistów z branży turystycznej. Wśród nich znajdują się przedstawiciele touroperatorów, hotelarzy, samorządów, organizacji turystycznych, przewoźników lotniczych, autobusowych, kolejowych, portów lotniczych, a także atrakcji turystycznych, muzeów, parków rozrywki, ubezpieczycieli oraz urzędników.

Zasługi Krzysztofa Otolińskiego dla polskiej turystyki są dwojakie. Po pierwsze, przyczynił się on do znacznej poprawy sytuacji turystycznej Olsztyna, co zostało zauważone przez lokalnych przedsiębiorców. Liczba noclegów w mieście wzrosła do ponad 5 tysięcy miejsc, a Olsztyn przekształcił się z miasta przejazdowego w miasto pobytowe.

reklama

Kopernik znowu w Olsztynie

Drugim ważnym osiągnięciem Otolińskiego było przywrócenie Olsztynowi postaci Mikołaja Kopernika w ramach obchodów roku kopernikańskiego. Działania te znacząco przyczyniły się do wzrostu popularności miasta jako atrakcji turystycznej.

Pomimo ograniczonego budżetu i niewielkiego zespołu, którym dysponuje Biuro Promocji i Turystyki w Olsztynie, udało się osiągnąć znaczące sukcesy. Otoliński podkreśla, że kluczem do sukcesu jest promocja skierowana “na zewnątrz” i podkreśla nowoczesny charakter Olsztyna, atrakcyjny zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych turystów.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
22 stycznia 2024 17:53

Czyli rozumiem , że ma swój folwark w ratuszu i jest najbardziej wpływowym człekiem ?? Osoby pełniejące jakiekolwiek funkcje za pieniądze podatnika nie powinny być do niczego nominowani!

Polecane
Ogłoszenia