fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pomoc dla branży turystycznej i estradowej

WiadomościPomoc dla branży turystycznej i estradowej

Tarcza antykryzysowa 5.0 to nowe wsparcie firm, które ukierunkowane jest na przedsiębiorców z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej.

reklama

15 października wejdą w życie przepisy, które wprowadzają trzy formy wsparcia.

Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania należnych składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

reklama

Prowadzący firmy będą mogli wnioskować także o świadczenie postojowe. Prawo do niego uzyskają osoby, które prowadzą działalność jako agenci turystyczni i przewodnicy turystyczni.

Tarcza 5.0 wprowadza również dodatkowe świadczenie postojowe. Na taką pomoc mogą liczyć prowadzący działalność, którzy wcześniej już otrzymali postojowe. Prawo do dodatkowego świadczenia będzie przysługiwało przedsiębiorcom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji.

reklama
Haitańczyk przyznał, że kocha Olsztyn za to, że pije się tu dużo... piwa

Ustawa wejdzie w życie w połowie października i wówczas będzie można składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS) wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Nowe połączenie z Szyman. Polecimy na inny kontynent
Nowe połączenie z Szyman. Polecimy na inny kontynent