11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Oto co wyrośnie na gruzach starej telekomunikacji. Zagadka rozwiązana

OlsztynOto co wyrośnie na gruzach starej telekomunikacji. Zagadka rozwiązana

W Olsztynie trwa dynamiczny proces przekształcania miejskiego krajobrazu, gdzie nowe inwestycje deweloperskie rysują nowoczesne oblicze miasta. Na miejscu, gdzie niegdyś stał budynek telekomunikacyjny, planuje się wybudowanie kompleksu, który będzie łączył funkcje mieszkalne, hotelowe oraz usługowo-biurowe.

reklama

Rozbiórka obiektu telekomunikacyjnego rozpoczęła się pod koniec listopada 2023 i obecnie teren ten pokrywa jedynie gruz. Andrzej Bogusz, lokalny deweloper, zapowiedział konieczność usunięcia znajdującego się na poziomie -1 schronu oraz skarbca banku. Na tym miejscu planuje się wybudować 30-piętrowy budynek.

Plany deweloperskie nie ograniczają się jedynie do tego projektu. W planach jest również wyburzenie pawilonów przy ulicy Kościuszki, naprzeciwko Manhattanu, i zastąpienie ich domem wielorodzinnym z lokalami usługowymi na parterze. Podobna inwestycja ma miejsce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Pstrowskiego, chociaż władze miasta, póki co nie ujawniają jej przeznaczenia.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

24 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
10 stycznia 2024 16:34

no chyba ktoś z koniem na łby się pozamieniał, jak mozna zezwolić na budowę takiego kolosa w tym miejscu zupelnie to nie będzie pasować do infrastruktury.A co z zagospodarowaniem przestrzennym terenu , musiała chyba niezła łapówka pójśc żeby zezwolić na taka budowę.Nisższe budynki do 10p. rozumiem ale wyższe to dramat jakiś.

Kazik
10 stycznia 2024 13:14

30 piętrowy ,czy autor się nie pomylił budynek wyższy od Centaurusa 😱

Polecane
Ogłoszenia