29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Winne fajerwerki? Konie, kucyki i… osiołek spacerowały drogą wojewódzką w Nowy Rok

DziałdowoWinne fajerwerki? Konie, kucyki i… osiołek spacerowały drogą wojewódzką w Nowy Rok

W pierwszy dzień nowego roku mieszkańcy Lidzbarka byli świadkami nietypowego widoku – na trasie Wlewsko–Piaseczno spacerowało stado zwierząt. Wydarzenie to, które miało miejsce tuż po 7:00 rano, szybko stało się tematem lokalnych rozmów i powodem do niepokoju dla uczestników ruchu drogowego.

reklama

Zgłoszenie o wędrującym stadzie zwierząt wpłynęło do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Lidzbarku od jednego z kierowców. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol, który na drodze wojewódzkiej nr 544 natknął się na konie, kucyki i osiołka. Policjanci niezwłocznie podjęli działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno zwierzętom, jak i innym uczestnikom ruchu.

reklama

Okazało się, że przyczyną niecodziennego spaceru były wystrzały fajerwerków i petard w sylwestrową noc, które wystraszyły zwierzęta. Te w panice wydostały się z ogrodzonej posesji i uciekły w przypadkowym kierunku. Policjanci szybko ustalili właściciela stada, który wraz z pracownikiem przybył na miejsce, aby zająć się zwierzętami.

Policja z uwagi na zaistniałe zagrożenie pouczyła właściciela o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia zwierząt, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Ta niecodzienna sytuacja jest przypomnieniem o konsekwencjach, jakie niesie za sobą strach zwierząt wywołany hałasem fajerwerków. Podkreślić należy również konieczność ich odpowiedniego zabezpieczenia podczas okoliczności tego typu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pietrzak
3 stycznia 2024 15:01

W Auschwitz też strzelali i co?

Sośnierz
3 stycznia 2024 08:34

strzelać, strzelać, zig hail

Polecane