7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

W przychodni na ul. Dworcowej w Olsztynie otwarto zmodernizowaną pracownię diagnostyczną

OlsztynW przychodni na ul. Dworcowej w Olsztynie otwarto zmodernizowaną pracownię diagnostyczną

W placówce Przychodni Specjalistycznej na ul. Dworcowej została otwarta nowoczesna pracownia diagnostyczna, z której mogą już korzystać wszyscy pacjenci. Zmodernizowany Dział Diagnostyki Obrazowej przeszedł gruntowny remont i został wyposażony w nowoczesne aparaty RTG i USG zakupione ze środków własnych placówki

reklama

Pracownia jest teraz w pełni funkcjonalna i oferuje pacjentom szereg badań z zakresu diagnostyki obrazowej, w tym rentgenodiagnostykę oraz ultrasonografię. Dyrektorka przychodni Beata Deka wylicza, że „miesięcznie wykonywanych jest średnio 1,6 tys. badań RTG i 480 badań USG”.

Koszt zakupu nowoczesnego sprzętu do Działu Diagnostyki Obrazowej wyniósł ponad 1,8 mln złotych. Jednak to nie koniec dobrych wieści: w tym roku został zakupiony także – za prawie 300 tys. zł i z 85-procentowym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego – nowoczesny aparat USG do Poradni Urologicznej.

reklama

Oprócz znaczących udogodnień dla pacjentów, przychodnia zdobyła również specjalny certyfikat potwierdzający jakość świadczonych usług. Dzięki temu olsztyńska przychodnia przesuwa standardy opieki zdrowotnej w regionie na wyższy poziom, co wpływa na lepszy dostęp do nowoczesnych badań diagnostycznych oraz podwyższa komfort pacjentów korzystających z opieki medycznej w Olsztynie.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zaradny
22 grudnia 2023 23:10

Super tylko żeby szybciej można się dostać na badania na NFZ to by było dobra wiadomość

Polecane
Ogłoszenia