22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Otwarcie hali Urania. Straż pożarna wyraziła zastrzeżenia dot. bezpieczeństwa pożarowego

OlsztynOtwarcie hali Urania. Straż pożarna wyraziła zastrzeżenia dot. bezpieczeństwa pożarowego

Miasto Olsztyn przygotowuje się do uroczystego otwarcia odnowionej hali Urania, zaplanowanego na 15 grudnia. Galaktyczny Benefis, tak nazwane wydarzenie, zapowiada się jako wieczór pełen atrakcji, z koncertami polskich artystów, pokazami sportowymi, tańcem oraz laserowym show.

reklama

Historia i modernizacja

Hala Urania, będąca ważnym punktem kulturalnym i sportowym Olsztyna przez niemal pół wieku, po ponad dwóch latach modernizacji, otwiera nowy rozdział. W programie zaplanowano występy takich artystów jak Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kamiński oraz pokazy sportowe i taneczne.

Pozwolenie od inspektora nadzoru budowlanego

Ważnym krokiem w kierunku otwarcia hali było uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Po dokonaniu niezbędnych przeglądów, inspektor zezwolił na użytkowanie hali, co jest oficjalnym potwierdzeniem zakończenia prac budowlanych.

reklama

Zastrzeżenia straży pożarnej

Mimo pozytywnej decyzji inspektora, straż pożarna wyraziła zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. W dniu 5 grudnia 2023 r., Komendant Miejski PSP w Olsztynie wskazał na konieczność usunięcia pewnych uwag, aby zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa pożarowego. “W dniu 5 grudnia 2023 r. Komendant Miejski PSP w Olsztynie wydał stanowisko w zakresie ochrony przeciwpożarowej w sprawie zgodności wykonania obiektu z projektem budowlanym, w którym wniósł uwagi w sprawie uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu hali Urania. Zakres stwierdzonych uwag pozwala na rozpoczęcie użytkowania obiektu, tym niemniej ich usunięcie jest niezbędne w celu zapewnienia wymaganego przepisami prawa poziomu bezpieczeństwa pożarowego” – przekazał na informację st. kpt. Kamil Kulas z KM PSP Olsztyn.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
15 grudnia 2023 22:51

HahHhHHHBa za darmo powinno być

Polecane