15 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Znane gwiazdy muzyki na otwarciu hali Urania

OlsztynZnane gwiazdy muzyki na otwarciu hali Urania

Niebawem otwarcie hali Urania. Włodarze Olsztyna zaprosili muzyczne gwiazdy. Dwa dni później zostanie rozegrany pierwszy mecz.

reklama

Dobiega końca jedna z największych olsztyńskich inwestycji, realizowanych w ostatnim czasie. Miasto wydało około 200 milionów złotych, uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej, a wkrótce hala Urania będzie gotowa do otwarcia.

Koncert na otwarcie hali Urania

Otwarcie hali Urania zostanie uświetnione występami muzycznymi.

reklama

– Nastąpi to 15 grudnia. Z tej okazji zorganizowany zostanie koncert gwiazd muzyki. Na inauguracji wystąpią między innymi Ralph Kaminski i Czerwony Tulipan – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Nowa hala

Hala Urania zmieniła się nie do poznania. Ma charakterystyczną kopułę, ale jest znacznie większa niż poprzednio. Na widowni zmieści się ponad cztery tysiące osób, wybudowano wiele nowych pomieszczeń, sal terapeutycznych, sportowych, mniejsza sala rozgrzewkowa ma widownię na tysiąc osób. Znalazła się tu także ścianka wspinaczkowa, kryte lodowisko oraz podziemny parking.

Pierwszy mecz już 17 grudnia

17 grudnia, dwa dni po uroczystym otwarciu, na nowej hali zostanie rozegrany pierwszy mecz.

reklama

– To mecz AZS Indykpol Olsztyn. Siatkarze zmierzą się z Bogdanką LUK Lublin – zapowiedział prezydent Piotr Grzymowicz.

Pierwszy mecz siatkarzy miał się odbyć w połowie listopada.

– Jeśli chodzi o pierwszą konfrontację w nowej hali Urania, to mamy dwa warianty. Chcielibyśmy bardzo rozegrać inauguracyjny mecz w naszym obiekcie 11 listopada z PGE GiEK Skrą Bełchatów – tym bardziej, że w tym terminie hala w Iławie jest niedostępna ze względu na kilkudniową imprezę. Jeśli nie uda nam się zdążyć, to poprosimy drużynę z Bełchatowa o zamianę gospodarzy. Drugim terminem, najbardziej realnym, jest 25 listopada i starcie z GKS-em Katowice. Jestem przekonany, że w listopadzie kibice obejrzą zmagania siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn w Uranii – mówił w połowie września Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn.

W poprzednim sezonie olsztyńska drużyna zajęła ostatecznie ósme miejsce w tabeli w PlusLidze.

W okresie przygotowawczym siatkarze rozegrali osiem sparingów, z czego wygrali cztery, między innymi z drużynami Ślepsk Malow Suwałki i CUK Anioły Toruń, trzy razy musieli uznać wyższość przeciwnika, raz zremisowali.

Dopiero w ostatnim tygodniu przygotowań trenowali w pełnym składzie: Alan Souza, Moritz Karlitzek, Manuel Armoa oraz Joshua Tuaniga do drużyny dołączyli w październiku, po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
xD
26 października 2023 13:02

No naprawde gwiazdy wielkiego formatu😄

Kuba
26 października 2023 12:39

Ralph Kamiński super star! Jakie miasto takie gwiazdy….

Polecane
Ogłoszenia