24 C
Olsztyn
niedziela, 14 lipca, 2024
reklama

Tramwaje na Pieczewo pojadą wcześniej?

OlsztynTramwaje na Pieczewo pojadą wcześniej?

Dwie nowe linie tramwajowe w Olsztynie mogą zostać uruchomione wcześniej niż planowano. Prezydent Grzymowicz wskazał nowy termin.

reklama

Olsztyńscy miłośnicy tramwajów trzymają rękę na pulsie i zauważyli, że nic nie słychać o uruchomieniu nowej linii, choć to przecież zakończenie ogromnego przedsięwzięcia.

reklama

„Jak na razie miasto nie wspomina o planach uroczystego otwarcia nowego odcinka. Przypuszczamy, że to się zmieni i spowodowane jest to oczekiwaniem na oficjalne zakończenie wszystkich odbiorów i testów. Byłoby dziwne, gdyby finalizacja tak dużej i istotnej dla Olsztyna inwestycji nie została uświetniona jakąś imprezą” – napisał w mediach społecznościowych Marcin Bobiński, który pasjonuje się komunikacją i prowadzi swój blog o olsztyńskich tramwajach.

Przywołał przykład Torunia, w którym całkiem niedawno również otworzono nowy fragment sieci tramwajowej na osiedle Jar – miasto zorganizowało uroczystość i zrezygnowało z pobierania od mieszkańców opłat za przejazd tą trasą w dniu uruchomienia nowej linii.

„W Olsztynie byłoby to tym bardziej uzasadnione, że debiut trasy na Pieczewo zaplanowano na nowy rok, czyli dzień wolny, idealny na świętowanie” – podpowiada Marcin Bobiński.

reklama

Tramwajowy nowy rok

Miłośnik komunikacji prześledził rozkład jazdy. Przy założeniu, że rzeczywiście nie byłoby żadnego uroczystego otwarcia, a tramwaje po prostu 1 stycznia wyjechałyby z zajezdni i ruszyły w drogę, wyglądałoby to tak:

„1 stycznia o godz. 4:34 z Dworca Głównego wyruszy pierwszy kurs „czwórki” na Pieczewo. 10 minut później, o 4:44 w trasę wyjedzie kolejna „czwórka”, która po dotarciu na Pieczewo zamieni się w „piątkę”, by ruszyć do Wysokiej Bramy.

Dojeżdżając do krańcówki na Pieczewie, powinna minąć się z pierwszą „czwórką” w kierunku Dworca Głównego, bo jej kurs jest zaplanowany na godzinę 5:09. Pierwsza „piątka” do Wysokiej Bramy ruszy z Pieczewa o 5:24, w drogę powrotną pierwotną pierwszym kursem na Pieczewo wyruszy punkt 6” – czytamy na blogu Marcina Bobińskiego.

Tramwaj jeszcze w tym roku

Prezydent Piotr Grzymowicz ma dobrą informację. Okazuje się, odbiory nowej linii tramwajowej postępują bardzo szybko, więc najprawdopodobniej na pierwszy tramwaj na Pieczewo nie trzeba będzie czekać do przyszłego roku.

– Z posiadanych informacji wynika, że tramwaje na nowych liniach wyjadą wcześniej, niż planowano. Nie będzie to 1 stycznia, lecz 30 grudnia. Podsumowanie projektu tramwajowego nastąpi 29 grudnia. Będzie połączone z oficjalnym otwarciem nowej zajezdni – zapowiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Nie chciał jednak niczego obiecywać w kwestii bezpłatnych przejazdów w tym dniu.

– Na chwilę obecną nie chcę składać takich deklaracji – powiedział.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciwj
17 grudnia 2023 18:20

A kiedy można się spodziewać napraw wszystkich tych uliczek, które były objazdami budowy ? I na Krasickiego jest hopa, której raczej nie powinno być i budowa nie powinna być odebrana 😉

Antek2
18 grudnia 2023 18:00

Na pętli Pieczewo przy przystankach tramwajowych są postawione znaki z numerem tramwaju które zasłaniają wyświetlacze z jednej strony. Znaki stoją ewidentnie za blisko wyświetlaczy.

Polecane