1 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nowa ulica Plażowa w Olsztynie. Inwestycja zmieniająca oblicze miasta?

OlsztynNowa ulica Plażowa w Olsztynie. Inwestycja zmieniająca oblicze miasta?

Olsztyn nieustannie rośnie i rozwija się, co potwierdza ostatnia inwestycja w infrastrukturę drogową miasta. Wybudowana od podstaw ulica Plażowa to nie tylko wygodne połączenie dla okolicznych mieszkańców i plażowiczów spędzających czas nad Skandą, ale także kluczowy element komunikacyjny na mapie Olsztyna.

reklama

Zmiana na lepsze

Jeszcze kilka miesięcy temu ulica Plażowa była wąską, wyboistą drogą gruntową. “Prace zaczęliśmy na początku października poprzedniego roku,” mówi Jarosław Bera, kierownik kontraktu z firmy Unibep. “Prace trwały praktycznie nieprzerwanie, a ich główna część zakończyła się w czerwcu. W połowie czerwca udostępniliśmy użytkownikom jezdnię, czyli ruch już mógł się odbywać.”

Inwestycja z myślą o przyszłości

Oprócz jezdni o szerokości sześciu metrów i długości niemal kilometra, na ulicy Plażowej powstały chodniki, ścieżka rowerowa, nowoczesne oświetlenie i niezbędna podziemna infrastruktura. To wszystko sprawia, że staje się ona nową arterią komunikacyjną wschodniej części miasta.

reklama

Choć to krótka ulica, będzie pełnić ważne funkcje komunikacyjne,” podkreśla Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. “Pozwala uruchomić tereny inwestycyjne pod usługi oraz zabudowę mieszkaniową. To także lepsze skomunikowanie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz budowanego ośrodka Polskiej Akademii Nauk.”

Nadal w budowie

Warto dodać, że budowa ul. Plażowej to tylko jedna z dwóch części większego kontraktu, który obejmuje również modernizację fragmentu ulicy Pstrowskiego. Te prace nadal trwają, a całość zadania ma wartość około 38 milionów złotych, z czego 30 milionów to zewnętrzne dofinansowanie.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia