21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Oto nowe logo Hali Urania. Będzie symbolem nowej energii Olsztyna?

OlsztynOto nowe logo Hali Urania. Będzie symbolem nowej energii Olsztyna?

reklama

15 grudnia to dzień, który zapisze się w historii Olsztyna za sprawą hucznej inauguracji nowej Hali Urania poprzedzonej równie ekscytującą premierą – odświeżonego logo obiektu.

Nowy znak graficzny staje się wizytówką i symbolem sportowo-widowiskowej dumy miasta. Zgodnie z założeniami twórców logo, połączenie stylu retro z elementem listka z logo Olsztyna buduje estetyczną spójność, tworząc symboliczne nawiązanie między Halą Urania a wizerunkiem „miasta ogrodu”.

reklama

Kopuła graficzna w logo, architektoniczny wyróżnik Uranii. W niektórych zastosowaniach online będzie podświetlona w kolorach gradientu, oddając atmosferę i różnorodność wydarzeń planowanych w nowej Uranii.


Logo powstało w olsztyńskim Studiu Gravite Design. Znani lokalni eksperci od identyfikacji wizualnej, oprócz dokonań w Polsce i na świecie, mają też na koncie wiele znaków dla znanych marek publicznych z regionu – począwszy od logo Olsztyna, przez OSiR, Teatr im. Stefana Jaracza, po Muzeum Bitwy pod Grunwaldem czy Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Mateusz Obarek, olsztyński grafik, właściciel studia Gravite, podkreśla, że nowe logo to nie tylko symbol atrakcyjny wizualnie, lecz przede wszystkim symbol nowej energii miasta, jaką odnowiona hala wygeneruje. A zarazem hołd dla tradycji i odzwierciedlenie różnorodności wydarzeń kulturalno-sportowych najwyższej rangi, jakie w Uranii zagoszczą.

reklama

– To dla nas ogromna przyjemność być częścią tego projektu – mówi Obarek. – Nowa Urania to miejsce pełne historii, ale przede wszystkim potencjału na przyszłość. Chcieliśmy, aby logo oddawało unikalny charakter tego miejsca i harmonijnie współgrało z brandingiem Olsztyna. Inspiracja latami 80. to nasz hołd dla złotego wieku gier komputerowych, co mam nadzieję, przemówi szczególnie do millenialsów. Cieszymy się, że możemy być częścią historii odnowionej Uranii i tym samym historii naszego miasta.

Nowe logo to nie tylko symbol świeżości i nowoczesności, ale również opowieść o harmonii z dziedzictwem miasta. Flirtując graficznie z listkiem z logo Olsztyna, nowa Urania staje się częścią tej opowieści, łącząc przeszłość z przyszłością.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
14 grudnia 2023 13:03

rozumiem że dach fuszerka będzie już zawsze taki jak po gradobiciu… lodowisko bez możliwości rozgrywania meczów hokeja również. arbuz to jednak nieudacznik. Ps gdzie jest żyrandol z kina Polonia i kładka z mostu na pieniężnego za którą miasto zapłaciło ponad 200 tysięcy złotych?

Rysio
14 grudnia 2023 13:14

Miasto ogród buahahah ciekawe co tam hodują?

Polecane