27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Centrum Zdrowia Kobiet – nowa placówka medyczna w Olsztynie

OlsztynCentrum Zdrowia Kobiet – nowa placówka medyczna w Olsztynie

Samorząd województwa planuje utworzenie Centrum Zdrowia Kobiet na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Z myślą o kobietach walczących z nowotworami, doświadczających przemocy oraz potrzebujących kompleksowej opieki położniczej i ginekologicznej samorząd chce zaadaptować budynek nieczynnej kotłowni, aby udzielać pomocy w jednym miejscu.

reklama

Projekt ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pacjentek. Dyrektor szpitala wojewódzkiego w Olsztynie Irena Kierzkowska podkreśliła wagę wykorzystania nieużytkowanych przestrzeni na rzecz tworzenia nowoczesnych usług zdrowotnych.

W ramach przeprowadzonej wizyty studyjnej w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach przedstawiciele województwa mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna poradnia ginekologiczna. Ma to posłużyć jako inspiracja przy tworzeniu Centrum w Olsztynie.

reklama

Planowane miejsce dla kobiet ma stanowić modelowe miejsce oferujące nie tylko usługi medyczne w jednym miejscu, ale również przestrzenie do wyciszenia i regeneracji, tworząc przyjazne i funkcjonalne środowisko dla pacjentek.

Województwo intensyfikuje działania wobec wzrostu liczby operacji z powodu złośliwych nowotworów ginekologicznych – w 2022 roku przeprowadzono ich aż o 20% więcej niż rok wcześniej.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane