-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Pomarańczowy Ratusz w geście sprzeciwu przeciw przemocy płciowej

OlsztynPomarańczowy Ratusz w geście sprzeciwu przeciw przemocy płciowej

Wieża Ratusza w Olsztynie przez cały tydzień świecić będzie na pomarańczowo. Jest to część rozpoczętej 25 listopada międzynarodowej kampanii „16 Dni” przeciwko przemocy ze względu na płeć. Inicjatywa ta potrwa do 10 grudnia, kiedy to obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

reklama

Pomarańczowe podświetlenie wieży ma symbolizować solidarność z ofiarami przemocy oraz podkreślać potrzebę wyeliminowania tego negatywnego zjawiska na każdym szczeblu społecznym. Już od wielu lat różne miejsca na całym świecie dołączają do tej akcji, organizując działania podnoszące świadomość na temat przemocy i dyskryminacji.

Olsztyński magistrat nie jest obojętny na społecznie ważne kwestie – w tym roku wieża zmieniała już kilkukrotnie kolory, aby wesprzeć różne inicjatywy i kampanie społeczne. Zielona wieża w marcu oznaczała świętowanie Dnia św. Patryka, różowo-niebieska w kwietniu solidaryzowała się ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, natomiast różowe oświetlenie podczas październikowej akcji „Think Pink” miało na celu zwrócenie uwagi na problem raka piersi.

reklama

Akcja podświetlania budynków użyteczności publicznej to ciekawa forma uświadamiania o ważnych tematach oraz wyrażania wsparcia dla różnorodnych społecznych inicjatyw. Powrót do codziennej białej iluminacji nastąpi z początkiem kolejnego tygodnia.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
6 grudnia 2023 16:55

Super! Teraz już wiem za czym i na kogo głosować! Przemoc płciowa zaraz po in vitro jest najważniejszym problemem w Polsce. Co tam inflacja, co tam PKB i jakieś pier…ły ekonomiczne. KOPULUJMY KAŻDY Z KAŻDYM W ZGODZIE I BEZ ZOBOEIĄZAŃ!

Ewa
6 grudnia 2023 23:20

a kredki w ratuszu sobie kupili?

Polecane
Ogłoszenia