-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Twoje zdanie ma znaczenie: Strategia Rozwoju Miasta Olsztyna 2030+ w oczach mieszkańców

OlsztynTwoje zdanie ma znaczenie: Strategia Rozwoju Miasta Olsztyna 2030+ w oczach mieszkańców

W Olsztynie rozpoczęto badanie mające na celu zebranie opinii mieszkańców na temat realizowanej strategii rozwoju miasta. Ankieta – „Barometr społeczny” – ma pomóc w ocenie działań wpisujących się w najważniejszy dokument strategiczny miasta – Strategię Rozwoju Miasta Olsztyn 2030+.

reklama

Dokument strategiczny przyjęty we wrześniu ubiegłego roku odzwierciedla główne kierunki rozwoju stolicy Warmii i Mazur. Jest to narzędzie do planowania oraz diagnozy, dlatego zdanie mieszkańców na temat zmian zachodzących w ich otoczeniu jest niezbędne w procesie wdrażania i monitorowania założonych celów.

Justyna Sarna-Pezowicz, zastępca prezydenta Olsztyna, podkreśla wagę ankiety: „Państwa ocena będzie pomocna w monitorowaniu założonych w Strategii celów. Barometr społeczny to zestaw kilkunastu pytań dotyczących oceny m.in. stanu środowiska przyrodniczego, dostępności miejsc kultury czy planów związanych z zamieszkaniem. Na wypełnienie ankiety wystarczy poświęcić kilka minut”.

reklama

Ankieta jest dostępna na stronie Urzędu Miasta Olsztyna do 15 grudnia bieżącego roku. Niezależna firma, która przeprowadzi badanie, zapewni pełną anonimowość oraz bezstronność.

Wyniki ankiet pozwolą nie tylko na ocenę dotychczas realizowanych działań, ale także wyznaczanie dalszych kierunków działań w ramach Strategii Rozwoju Miasta Olsztyn 2030+. Badanie jest więc istotnym elementem w procesie adaptacji miasta do ciągle zmieniających się warunków życia mieszkańców.

Źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia