-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Olsztyn świętuje Międzynarodowy Dzień Wolontariusza: Gala Wolontariatu Warmii i Mazur w Kuźni Społecznej

OlsztynOlsztyn świętuje Międzynarodowy Dzień Wolontariusza: Gala Wolontariatu Warmii i Mazur w Kuźni...

W olsztyńskiej Kuźni Społecznej 5 grudnia odbędzie się Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która będzie świętowaniem dobroczynnej działalności społecznej. Będzie to hołd złożony osobom, które wspierają społeczność bez wynagrodzenia. Data Gali wybrana jest nieprzypadkowo, bowiem tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, coroczna uroczystość ustanowiona w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

reklama

Podczas uroczystości zwrócona zostanie uwaga na ludzi i podejmowane przez nich inicjatywy, które przekładają się na dobro wspólne w całym regionie warmińsko-mazurskim. Przedstawione zostaną również wydarzenia i akcje o charakterze wolontariackim. Wydarzenie będzie także okazją do zaprezentowania laureatów konkursu „Barwy Wolontariatu”, którego celem jest promocja instytucji współpracujących z wolontariuszami.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 11. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 10.30. Organizatorami Gali są władze samorządowe województwa warmińsko-mazurskiego we współpracy z organizacjami pozarządowymi i Regionalnym Centrum Wolontariatu.

reklama

W programie zaplanowano wystąpienie Izabeli i Marka Jurzyńskich z ESWiP, którzy przedstawią aktualny stan wolontariatu w regionie. Następnie uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o szkolnych klubach prac społecznych w trakcie panelu dyskusyjnego na temat ich działalności.

Na zakończenie Gali zaplanowano przemówienie marszałka województwa Marcina Kuchcińskiego oraz rozstrzygnięcie konkursu „Barwy Wolontariatu”, które poprowadzi Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Nie zabraknie również akcentów artystycznych – swoje umiejętności zaprezentuje formacja Folk Banda.

Gala co roku gromadzi liczne grono osób zaangażowanych w działalność wolontariacką, co potwierdza, że kultura pomagania w regionie Warmii i Mazur jest silna. Jest to także dzień pełen refleksji i motywacji do dalszej pracy na rzecz innych.

reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwerty
5 grudnia 2023 11:10

Czyli co, tak zupełnie za darmo?

Polecane
Ogłoszenia