4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Organizacje pozarządowe dofinansowane przez samorząd województwa

ElblągOrganizacje pozarządowe dofinansowane przez samorząd województwa

Rozstrzygnięto trzy konkursy, których adresatami były organizacje pozarządowe. Samorząd województwa dofinansuje projekty z zakresu turystyki, rozwoju sektora pozarządowego oraz edukacji i promocji zdrowia publicznego. Budżety konkursów wahały się od 100 do 120 tys. zł.

reklama

Wsparcie otrzymają 32 inicjatywy z dziedziny zdrowia publicznego. Większość z nich realizuje priorytety przyjęte przez samorząd województwa na 2014 rok. Profilaktyce chorób układu krążenia oraz promocji krwiodawstwa będą służyły między innymi akcje „Oddaj krew – sprawdź czy jesteś zdrowy” czy „Wakacje z kropelką”, organizowane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK. Stowarzyszenia „Amazonek” z Elbląga i Kętrzyna będą kontynuować przedsięwzięcia, których celem jest przeciwdziałanie chorobom nowotworowym. Warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat HIV/AIDS przeprowadzi Caritas Diecezji Ełckiej. Samorząd wspiera także projekty, które służą edukacji i promocji zdrowia psychicznego oraz takie, których celem jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką zdrowego starzenia się. Pierwszy priorytet realizowany będzie między innymi w przedsięwzięciach Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym, takich jak „Potrafię”, „Dialog” czy „Paja brava”. Wśród organizacji, które zadbają o zdrowie seniorów, są lokalne stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku (Iława, Morąg) oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Giżycka. Część dotowanych projektów to różnego rodzaju warsztaty, szkolenia i konkursy, na przykład XII Turniej Ratownictwa Medycznego „Złota Godzina” organizowany przez Stowarzyszenie Szkoły Policealnej Medyk.

Społecznikom przyznano dotacje na realizację 22 projektów z zakresu rozwoju sektora pozarządowego i wolontariatu. Wśród wyróżnionych organizacji jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” z przedsięwzięciem „Sieć Działaj Lokalnie w Województwie Warmińsko-Mazurskim”. Środki samorządu zasilą również budżet Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Telefonicznej, które organizuje w tym roku jubileusz 40-lecia działalności Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”. Ciekawą inicjatywę zaproponował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Giżycku. Społecznicy chcą integrować środowiska Uniwersytetów III Wieku Warmii i Mazur poprzez edukację i promocję aktywności fizycznej i intelektualnej osób starszych.

reklama

Dofinansowanie otrzyma 10 ofert z zakresu rozwoju turystyki. Samorząd województwa wesprze Stowarzyszenie Elbląg Europa, dzięki czemu do Elbląga ponownie zawitają Wikingowie. Dotacje przyznano również harcerzom z Olsztyna i Węgorzewa na trzy projekty: XLIII Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki, Wędrujemy szlakiem frontu wschodniego I Wojny Światowej oraz XXXI Zlot Harcerskich Drużyn Wodnych.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia