10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Festiwal „Teatralne Mikołajki” ożywi olsztyńską scenę – trzy dni pełne spektakli i warsztatów

OlsztynFestiwal „Teatralne Mikołajki” ożywi olsztyńską scenę – trzy dni pełne spektakli i...

Olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza miłośników teatru na trzydniowy Festiwal „Teatralne Mikołajki”, który zaplanowano w dniach od 5 do 7 grudnia 2023 roku. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana praca grup teatralnych, które uczestniczyły w Mistrzowskich Warsztatach Plus, realizowanych w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”.

reklama

Wśród uczestników festiwalu znajdą się rozmaite formacje teatralne takie jak Teatr Prawie Dorosły z Bartąga, g/G Grupa Głuchych z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych, Teatr Kloszart, Teatr Ruchu Lustro, Teatr Pierwsze Kroki z Pałacu Młodzieży w Olsztynie, a także Teatr na Przekór z Biskupca. Występy będą okazją do zaprezentowania efektów ich dotychczasowej pracy artystycznej.

Szczegółowy program Festiwalu:

reklama

5 grudnia: o godzinie 17:00 na Scenie Kameralnej zobaczymy występ Teatru Prawie Dorosłego z Bartąga, który przedstawi spektakl pt. „Widelec po kociej rybie”. O 19:00 na Scenie Margines zaprezentuje się g/G Grupa Głuchych ze swoim przedstawieniem „VV czyli olsztyńskie ciało-obrazowanie albo jak wygląda kształt świata”, a o 20:00 na Scenie Kameralnej odbędą się wspólne otwarte warsztaty teatralne „Moc głosu” prowadzone przez Alicję Ruczko.

6 grudnia: o godzinie 17:00 na Scenie Kameralnej wystawiony zostanie spektakl „Zapamiętani” w wykonaniu Teatru Kloszart. O 19:00 Teatr Ruchu Lustro zaprezentuje choreograficzny spektakl „Poniedziałek” na Scenie Margines.

7 grudnia: na zakończenie Festiwalu o godzinie 17:00 Teatr Pierwsze Kroki pojawi się na Scenie Kameralnej ze spektaklem „Co powie chór?”, a o 19:00 Teatr na Przekór na Scenie Margines z baśnią „O najpiękniejszej”.

reklama

Wydarzenie jest wspierane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają zarówno mieszkańców, jak i turystów do wspólnego świętowania sztuki na scenie olsztyńskiego Teatru.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia