6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Mały chłopiec bohaterem: 10-latek i policjanci ruszyli na pomoc człowiekowi w potrzebie

OlsztynMały chłopiec bohaterem: 10-latek i policjanci ruszyli na pomoc człowiekowi w potrzebie

W czwartek, 30 listopada 2023 roku, do policjantów, którzy w Olsztynie wykonywali czynności służbowe związane ze zdarzeniem drogowym, podszedł 10-letni chłopiec i poinformował o leżącym na ulicy mężczyźnie.

reklama

Chłopiec zaalarmował funkcjonariuszy, że kilkaset metrów dalej dostrzegł mężczyznę leżącego na jezdni, który potrzebował pomocy. Mundurowi natychmiast zareagowali i wraz z chłopcem udali się we wskazane miejsce. Tam ujrzeli 61-latka, któremu pierwszej pomocy udzielał już inny świadek. Mężczyzna zdążył też zadzwonić na numer alarmowy, dzięki czemu służby były już w drodze.

W chwilę po przybyciu na miejsce policjanci przejęli opiekę nad 61-letnim poszkodowanym aż do przyjazdu ratowników medycznych. Mężczyzna następnie został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze odprowadzili chłopca do jego matki, która z nieskrywaną dumą przyjęła podziękowania za odważną i odpowiedzialną postawę syna.

reklama

Służby apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które mogą potrzebować pomocy. Reagowanie w takich sytuacjach, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy niska temperatura stanowi dodatkowe zagrożenie, może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka.

W każdym przypadku niepokoju o stan innej osoby należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać wszystkie istotne informacje, które pozwolą służbom szybko i skutecznie zareagować. Każda taka interwencja jest niezwykle ważna i może przyczynić się do ocalenia życia.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Porażka milicji
2 grudnia 2023 16:32

Co za Buraki wstyd mi za polską milicję. Zamiast dać dzieciakowi nagrodę żeby inne wiedziały że nie tylko trzeba ale i warto pomagać. To lepiej mieć dla siebie na premie i ja przepić. Powinni dostać dyplom i dzieciak i rodzice . Zaprosić go do komendy i jakoś wynagrodzić. Czy np zaprosić klasę żeby wiedzieli jakiego mają kolegę i że polska milicja nie taka straszną jak ja maluja

Olsztyniak
2 grudnia 2023 22:59

Uważąm, że dzieciak powinien otrzymać symboliczną nagrodę od Prezydenta lub Policji. Symboliczną ale wręczoną publicznie np. w szkole głownie w celu popularyzowania dobrego, mądrego zachowania. Takie coś zostawi ślad w pamięci wielu innych dzieciaków…! Przy okazji – szacun mały!

Polecane
Ogłoszenia