-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

Urzędnicy starostwa szkolą się z udzielania pierwszej pomocy [GALERIA]

GalerieUrzędnicy starostwa szkolą się z udzielania pierwszej pomocy
Łącznie zostanie przeszkolonych 160 pracowników urzędu.

Jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, co zrobić w przypadku padaczki, czy omdlenia? – odpowiedzi na te pytania uzyskali urzędnicy Starostwa Powiatowego w Olsztynie podczas szkolenia przeprowadzonego przez Szkołę Policealną im. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

reklama

To część cyklu (w ubiegłym roku urzędnicy szkolili się po raz pierwszy), podczas którego pracownicy samorządowi opanowywali wiedzę na temat m.in. prawidłowego prowadzenia akcji resuscytacyjnej, poradzenia sobie z omdlałą osobą, ćwiczyli także opatrywanie ran, czy pomoc osobie, która się zadławiła. Udział w kursie weźmie cała załoga urzędu, czyli 160 osób. Na pierwszy ogień poszło 50 osób.

– Rok temu szkolenie miało charakter praktyczno-teoretyczny – mówi Bożena Romaniec, nauczycielka ze Szkoły Policealnej im. Zbigniewa Religi w Olsztynie. – W tym postawiliśmy bardziej na zajęcia praktyczne i muszę powiedzieć, że pracownicy urzędu rzetelnie i z zaangażowaniem podeszli do szkolenia, nie robili tego “za karę”. Świadczy o tym choćby liczba zadawanych pytań.

reklama

A jak pomysł szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oceniają samorządowcy?

– Nie chodzi tylko o umiejętność niesienia pomocy w urzędzie, kiedy zasłabnie jakiś petent – mówi jeden z urzędników. – To życiowe informacje, które mogą się przydać każdemu niemal w każdej sytuacji. Lepiej być przygotowanym na takie zdarzenia.

reklama

Wkrótce – w dwóch turach – zostaną przeszkoleni pozostali pracownicy Starostwa.

Urzędnicy starostwa szkolą się z udzielania pierwszej pomocy [GALERIA] Galerie, Olsztyn, Wiadomości

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia